26 stycznia- 3 NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA>> kliknij

26 STYCZNIA- 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
– we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
– w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. obrzęd Błogosławieństwa świec. Jest to dzień życia konsekrowanego – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

2. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć w wyznaczonym terminie mogą zgłosić się, aby ustalić nowy termin wizyty.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 Kurs Przedmałżeński   I – nauka.

4. Po Święcie Ofiarowania Pańskiego proszę mieszkańców Małego Stanisławowa o pomoc  w demontażu szopki i choinek.

5. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

6. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i młodzież do zasilenia szeregów naszej scholi. Próby odbywają się w soboty o godzinie 16.00 w salce parafialnej.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
W sobotę (pierwsza sobota miesiąca) po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanem Sercu Maryi prowadzony przez Rodziny Matki Bożej Pielgrzymującej.

8. 1 lutego 2020 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 13.00 na placu przed remizą OSP Stanisławów odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy do podzielenia się tak cennym darem jakim jest krew!
Dawcą może zostać osoba zdrowa w wieku od 18 do 65 lat, ważąca nie mniej niż 50 kg i posiadająca dokument tożsamości.
Po zdecydowaniu się na oddanie krwi pamiętajmy aby:
– porządnie się wyspać,
– zjeść lekkostrawne śniadanie,
– w przeddzień i w dniu oddania krwi spożywać dużą ilość płynów (woda mineralna, sok),
– ograniczyć palenie papierosów.
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne!
Strażacy OSP Stanisławów

INTENCJE MSZALNE/ 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Mariana w 32 r. śm., Stanisławę, Irenę i Adama Beredów.

1. O łaskę zdrowia i Boże Błogosławieństwo dla Marii.
2. + Kamila Prusa w rocz. urodzin.
3. + Wiktora Płoszaj w 34 r. śm., Eugenię, Beniamina i Bolesława Płoszajów, Mirosławę Płoszaj i zm. z rodz. Brzezińskich.
4.+ Benedykta Książka.
5.+ Janinę Gruba w 9 r. śm., Zbigniewa, Jana i Mariannę Gruba.
6.+ Aleksandra, Władysławę, Henryka i Eugeniusza Sasinów i zm. z rodz. Sasinów i Wielgów.
7.+ Janinę i Mieczysława Rawskich i ich rodziców.
8.+ Danielę, Konstantego Dziedziól w 1 miesiąc po śm., Franciszka i Jacka Dziedziól.
9.+ Bartosza Szadkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
10.+ Mariannę Książek w 11 r. śm., Kazimierza Książka i zm. z rodz. Książków i Kupców.

11.00  ZA PARAFIAN

18.00 + Mateusza Zdanowicza w 2 r. śm.

27 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Andrzeja Kania – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Agnieszki z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

28 STYCZNIA – WTOREK
7.00 + Stanisława Gochnę – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Jana Ochmana w 4 r. śm., i zm. z rodz. Ochmanów i Marmurowskich.

29  STYCZNIA – ŚRODA
7.00 + Edwarda Dobosza – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 4 r. ślubu Emilii i Piotra Kamińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

30 STYCZNIA – CZWARTEK
7.00 + Katarzynę Gołoś – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Cecylię Gromadowską w miesiąc po pogrzebie.

31 STYCZNIA – PIĄTEK
7.00 + Jana Stempel – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Janinę Komuda – intencja od uczestników pogrzebu.

1 LUTY – SOBOTA/PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.
18.00 + Zofię, Ignacego i Annę Kruszewskich, Katarzynę Gołoś, Andrzeja Spodniewskiego i zm. z rodz. Kruszewskich, Szubów i Włodarczyków.