26 WRZEŚNIA / XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

26 września 2021r/ XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Afganistanu.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

4. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I-szej Niedzieli miesiąca.

5. Od piątku przyjmujemy intencje mszalne na 2022 rok.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Jak co roku dla dzieci jest konkurs za udział w nabożeństwach różańcowych.

7. Prosimy o zabranie z Kościoła wieńców dożynkowych w tym tygodniu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 18.30 do 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

10. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

11. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

27 WRZEŚNIA-  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Cecylię Gromadowską – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Pauliny i Łukasza Czajkowskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

28 WRZEŚNIA-  WTOREK
7.00 + Wacława Szczęsnego – imieninowa, Mirosława, Jana i Wiktorię Szczęsnych, dziadków Beredów z całą rodziną.
18.00  Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Katarzyny i Mirka z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

29 WRZEŚNIA-  ŚRODA  ( ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI KATEDRALNEJ )
7.00 + Stanisława Kacprzyka – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Ilony i Andrzeja z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

30  WRZEŚNIA –  CZWARTEK
7.00 + Stanisława Zdanowicza – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od rodziców i całej rodziny.

1 PAŹDZIERNIKA –  PIĄTEK   ( I-szy PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00  + Kazimierza Milewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z ul. Rynek Południe ze Stanisławowa o Boże Błogosławieństwo dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

2 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA  ( I-sza  SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Marii i Jana Rek z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Błogosławieństwo  Trójcy Przenajświętszej i opiekę Matki Bożej Różańcowej dla nich ich dzieci i wnuków.

3 PAŹDZIERNIKA– NIEDZIELA  /XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Leokadie i Aleksandra Gadomskich, Jadwigę Lewandowską.

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Zofii i Wojciecha Płoszaj z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich ich dzieci i wnuków.

2. + Halinę Kruszewską w 12 r. śm.,

3. + Celestyna Użyczyn w 3 r. śm.,

4. + Stanisławę i Stanisława Bereda z rodziną, Edwarda i Wiesława Miętus.

5. + Aleksandra i Stefanię Gołębiewskich w 19 r. śm.,

6. + Teresę Pytkowską-intencja imieninowa od wnuczki Doroty

7. + Teresę Wocial w 10 r. śm., Bogusławę i Zygmunta Jackiewiczów.

8. + Władysława Wojdyna – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Janinę Patoka – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Władysławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Zofię Michalak – intencja od sąsiadów.

12. + Michała Gadomskiego w miesiąc po pogrzebie.

13. + Helenę Bąkowską i Tadeusza Bąkowskiego – intencja od rodzeństwa.

14. + Stanisławę Pawlaczyk w 14 r. śm., i zm. z rodz. Pawlaczyk i Kowalskich.

15. + Henryka Piaseckiego w miesiąc po pogrzebie.

16. + Ryszarda Kruszewskiego w rocz. śm., i zm. z rodz. Kruszewskich i Sawickich, Zofię i Franciszka Główka z synami: Stanisława i Henryka.

17. + Stanisława Rosłoń w 21 r. śm., Eugeniusza Rosłoń, Jana Nowaka, Sylwię Kacprzyk, Stefanię, Czesława i Bogdana Perzanowskich, Joannę Biesiada, Czesława Tabor.

18.00 + Przemysława Żach w 4 r. śm.,