27 LISTOPADA/ I NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

27 LISTOPADA 34 NIEDZIELA / I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu – jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja, Apostoła ( dzień imienin Ks. Andrzeja, prosimy o modlitwę w jego intencji ) w sobotę wspomninie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: w piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej Niedzieli miesiąca.

3. W okresie Adwentu Msze św. Roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. Roratnie we wtorek, czwartek i sobotę, będzie konkurs z nagrodami dla dzieci za udział w Mszach św. Roratnich.

4. Od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku 13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Król – sercanin.

6. Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki tak jak w ubiegłym roku po Mszach św. w Kościele oraz można będzie zgłaszać się po opłatki do niego do domu.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 gościć będziemy Panią Annę Rastawicką z Instytutu Prymasowskiego, która jako wieloletnia współpracowniczka Bł. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego, przybliży nam jego postać przed wprowadzeniem Jego relikwi, które będzie miało miejsce w czasie rekolekcji Adwentowych.

8. Na stronie internetowej parafii jest podany adres do pobrania materiałów duszpasterskich dla rodzin. Na każdą Niedzielę będzie film. Zachęcamy rodziny do korzystania z tych materiałów.

9. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

10. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

28 LISTOPADA- PONIEDZIAŁEK
7.00 + Kazimierza Jędrzejowskiego w 1 r. śm.,
18.00 + Henryka Koseskiego w 7 r. śm., i zm. z rodz. Koseskich i Zdanowiczów, Halinę Gnich.

29 LISTOPADA –  WTOREK
7.00 + Witolda Kowalczyka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Stanisława Mężyńskiego – int. od znajomych rodziny.

30 LISTOPADA –  ŚRODA/  ( ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA )
7.00 + Władysława Wielgo – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Andrzeja i Łukasza Rozbickich.

1 GRUDNIA  – CZWARTEK/ ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
 7.00 + Witolda Kowalczyka – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  Dziękczynno – Błagalna z okazji imienin Andrzeja jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.
+ Wacława w 1 r. śm.,

2 GRUDNIAPIĄTEK / ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Danutę Szuba.
18.00 + Barbarę Kaim – imieninowa.

3 GRUDNIA – SOBOTA /( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY
18.00+ Halinę Kruszewską w 5 r. śm., Annę, Adama i Stanisława Przedlackich.

4 GRUDNIA  2 NIEDZIELA ADWENTU

7.00   + Barbarę Stępień – imieninowa.

1.  Dziękczynno – Błagalna w 90 r. urodzin Celiny Radzio jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. + Edwarda i Wiesława Miętus, Stanisławę i Stanisława Bereda z rodziną.

3. + Władysławę Kowalczyk w 18 r. śm., Marcina Jackiewicza, Genowefę, Jana, Zenona i Mariusza Jakubowskich.

4. + Henrykę i Danutę Wojtyńskich – int. od rodz. Gruba.

5. + Kamila Główkę.

6. + Barbarę i Eugeniusza Gnich – int. od Koła Różańcowego z Sokóla.

7. + Stanisława Reka – int. od chóru.

8. + Barbarę i Wiesława Pyrzanowskich, Stanisławę, Piotra i Czesława Milewskich, Irenę i Czesława Mielczarek.

9. + Grzegorza Szubę i Krystynę Szuba w 17 r. śm.,

10. + Marcina Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Mirosława Rosochackiego – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Stanisławę Tarnowską – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Romana Topolowskiego w miesiąc po pogrzebie.

14. + Marię Barszczewską w miesiąc po pogrzebie.

15. + Jadwigę Ołdak w 2 r. śm., Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

13.30 Msza Święta w Kątach Borucza

+ Stanisława Witka w 14 r. Sm., Annę i Anielę Dudkowskich.

18.00 + Andrzeja Kielczyka – imieninowa.