27 Lutego / VIII NIEDZIELA ZWYKŁA > kliknij

27 Lutego 2022r/  VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły prosimy ofiarować go w intencji pokoju na Ukrainie.
Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00. 16.00 i 18.00.
W piątek święto św. Kazimierza Królewicza.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym dniu o godz. 16.00 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych

2. W czwartek 3 marca rozpoczęcie nowenny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji powołań kapłańskich potrwa do 11 marca. Będzie odprawiana codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Nowenna ma związek z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Bonoli, patrona Polski. Dołączymy do niej intencje o pokój na Ukrainie.

3. W pierwszy piątek Wielkiego Postu 4 marca Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich pod hasłem „ Wspólnota ze Zranionymi „ zachecamy do modlitwy również w tej intencji.
W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I-szej Niedzieli miesiąca. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

4. W  związku z apelem przewodniczącego K.E.P. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dzisiaj oraz w środę popielcową po Mszach św. będzie zbiółrka ofiar do puszek na pomoc imigrantom przybywającym do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy.

5.W Kościele powszechnym przeżywamy Synod o Synodalności.  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Wszelkie materiały potrzebne do włączenia się w Synod są udostępnione do pobrania na stronie naszej parafii. Przy wyjściu z Kościoła do końca lutego wystawiona jest urna do której można składać ankiety. W zakrystii są również do wzięcia czyste ankiety.

6. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do rozważania 24 godzin Meki Pana naszego Jezusa Chrystusa, które pomagają w głębszy sposób uniżyć się przed Bogiem Ojcem i zadośćuczynić za wszelkie zło jakie uczyniliśmy. Na stronie internetowej parafii oraz w kruchcie naszego Kościoła można poczytać o szczegółach tej modlitwy i zapisać się na jedną konkretną godzinę rozważania Męki Pana Jezusa.

7. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w sobotę od 8.00 – 9.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

28 LUTEGO –  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Henryka Materę – 26 greg.
18.00  + Jana Krysika w 40 r. śm., Kazimierę i Bronisławę Krysik z rodziną, Zbigniewa Woźniaka w 9 r. śm.,

1 MARCA  –  WTOREK
7.00 + Henryka Materę – 27 greg.
18.00 + Helenę Gryz i Kazimierza Janiszeskiego.

2 MARCA –  ŚRODA  ( ŚRODA POPIELCOWA )
7.00 + Henryka Materę – 28 greg.
9.00 Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie.
16.00 + Aurelię Szeremeta w 21 r. śm.,
18.00 + Władysława Perguł w 20 r. śm., Józefę, Zdzisława, Teofilę i Stanisława Perguł, Zofię i Andrzeja Wojtyńskich.

3 MARCA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Henryka Materę – 29 greg.
18.00 + Kazimierza Milewskiego – imieninowa.

4 MARCA  –  PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA ) ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA
7.00 + Henryka Materę – 30 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I
18.00 + Cecylię Ołdak w 7 r. śm.,
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

5 MARCA  – SOBOTA   ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie/różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
18.00 + Annę Jurek w 3 r. śm., Antoniego Jurek i zm. z rodz. Kowalczyków.

6 MARCA–  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00  + Ludwika Sienkowskiego w 16 r. śm., Zofię Sienkowską, Krystynę Kowalczyk.

1. + Kazimierza Popławskiego.

2. + Jerzego Araszkiewicza w 16 r. śm., Cecylię i Stanisława Araszkiewicz.

3. + Kazimierza Jusińskiego.

4. + Mieczysława i Tadeusza Piotrowskich

5. + Jerzego Kowalczyka w miesiąc po pogrzebie.

6. + Stefanię i Aleksandra Gołębiewskich w 20 r. śm.,

7. + Sabinę Włodarek w miesiąc po pogrzebie

8. + Artura Chodowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Łukasza Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Cecylię Paszkowską – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Zygmunta Kaim w miesiąc po pogrzebie.

12. + Witolda Jabłonka w 6 r. śm.,

13. + Stanisława Kacprzyka w 2 r. śm., i zmarłych z rodziny Kacprzyk.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Jana Kamińskiego w 5 r. śm.,

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Jadwigę Malesa w 3 r. śm., i zm. z rodz. Malesów.