5 lipca -XIV NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

5 lipca – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu przypada :
  – jutro wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  – 7 lipca (wtorek) rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy wszystkich odzianych w Szatę Maryi do odmawiania tej nowenny,
  – w środę wspomnienie św. Jana z Dukli,
  – w sobotę Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.


 2. Przypominamy narzeczonym, że do spisania protokołu przedmałżeńskiego trzeba najpierw zgłosić się, aby ustalić termin jego spisania poza godzinami urzędowania kancelarii parafialnej, następnie przyjść na jego spisanie w ustalonym terminie.


 3. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy św. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.


 1. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobota od 8.00 – 9.00


 2. Przypominamy, że Komunia św. w naszym kościele udzielana jest w formie procesyjnej w postawie stojącej. Wszyscy ci  którzy chcą przyjąć Komunię św. w postawie klęczącej proszeni są, aby nie podchodzili i nie klękali przy balaskach w czasie udzielania Komunii św. w formie procesyjnej. Dopiero po zakończeniu procesyjnego udzielania Komunii św. proszę podejść i uklęknąć i wtedy tym osobom udzielimy Komunii św. Prosimy o przestrzeganie tego.


 3. Za dwa tygodnie w niedzielę 19. 07. 2020 r. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców.


 4. Nawałnice i intensywne opady deszczu zalały domy mieszkańców i budynki gospodarcze i pola na Podkarpaciu. Z potrzeby serca łącząc się z powodzianami Wójt Gminy Stanisławów wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną naszej Gminy organizują zbiórkę darów dla powodzian z Gminy Bircza na Podkarpaciu. Na tę chwilę najbardziej potrzebne są – koce i materace, środki czystości, ręczniki, mopy, wiadra, żywność długoterminowa, meble, sprzęt AGD. Dary można składać we wszystkich jednostkach strażackich naszej Gminy do wtorku 07. 07. 2020 r. w godzinach 19.00 – 21.00, można również składać środki pieniężne.


 5. 16 lipca (czwartek) o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji wszystkich osób z naszej parafii noszących Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Podczas Mszy Św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.
  Informacje dotyczące Szkaplerza na ulotkach przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie parafii, zapisy w zakrystii.


 6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

  W najnowszym numerze warto przeczytać:

  – Kto rządzi światem? – Kto stoi za ruchem LGBT i za wieloma innymi rewolucjami na świecie? – odpowiada dr Józef Orzeł w rozmowie z Moniką Odrobińską.

  – Masońskie tajemnice – O wpływach masonerii w Portugalii i o presji na ujawnienie jej przedstawicieli w prawie wszystkich partiach politycznych – pisze z Lizbony Marcin Zatyka.

  – Twierdza w Stoczku – Kolejne z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia oraz najważniejsze fakty, które się tam dokonały – opisuje Irena Świerdzewska.

  – Smutny rekord – Czy to przypadek, że w roku rozpoczęcia tzw. Drogi Synodalnej nastąpił w Niemczech rekordowy wzrost odejść z Kościoła? – analizuje Anna Meetschen.

  – Kościół a polityka – W jakim zakresie Kościół może angażować się w politykę? – wyjaśnia o Dariusz Kowalczyk SJ.

  Zza kulis – Prawdziwi decydenci, którzy mają wpływ na politykę i kierunki przemian społeczno-kulturowych rzadko osobiście startują w wyborach. – pisze ks. Henryk Zieliński.

  – Polski Chagall – Życie i twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy Franciszka Maśluszczaka – opisuje Patryk Lubryczyński.

  – Przedwyborcza wizyta – Ostatnią wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie oraz relacje polsko-amerykańskie – podsumowuje prof. Kazimierz Dadak.

  – Fundamentalny wybór – O znaczeniu wyboru prezydenta, którego dokonamy 12 lipca – przekonuje Jacek Karnowski.

  – Prawdy i wrażenia – Mechanizmy zdobywania władzy ujawnia Krzysztof Ziemiec.

  – Zachowajmy rozsądek – O czym musimy pamiętać, żeby nie zarazić siebie i innych koronawirusem? – przypomina prof. Piotr Kuna w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

  – Kapłani w pasiakach – Postawę polskich duchownych, ofiar niemieckiego obozu Auschwitz – przypomina Anna Jagodzińska.

  – Szacunek dla Polaków – Nadziejami i niepokojami po pierwszej turze wyborów prezydenckich – dzieli się Marek Jurek.


5 lipca-  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Natalię Zdanowicz – 5 greg.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA:

 1. Dziękczynno – Błagalna w 103 r. urodzin Czesława Sowy z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niego i całej rodziny.

 2. Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Elżbiety Mielczarek z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej, dzieci i wnuków.

 3. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Danuty i Józefa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuków.

 4. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Wiesława i Renaty Śliwa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

 5. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Pauliny i Łukasza Zielińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

 6. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. urodzin Tomasza z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i rodziny.

 7. Dziękczynno – Błagalna w Bogu wiadomej intencji.

 8. O łaskę zdrowia i Boże Błogosławieństwo dla Zenona i Sylwii.


 9. + Benedykta Książka.

 10. + Krystynę Konstantą w 14 r. śm.,

 11. + Apolonię i Mariana Czapskich.

 12. + Stanisława Zdanowicza w miesiąc po pogrzebie.

 13. + Kazimierza Jusińskiego – intencja od stryjecznego rodzeństwa.

 14. + Helenę Rek w miesiąc po pogrzebie.

 15. + Jana i Janinę Pietraszko i zm. z rodziny.

 16. + Stanisława i Eugeniusza Rosłoń z rodzicami, Stefanię, Czesława i Bogdana Perzanowskich, Lucynę Wielgo, Joannę Biesiada, Czesławę Tabor, Jana Nowaka.

 17. + Konstantego Witka w 26 r. śm., Wiesława Witka, Pawła i Franciszkę Szuba, Władysławę Niewiatowską.

 18. + Romana Wyrzykowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

 19. + Sławomira Bieńkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

 20. + Jana i Katarzynę Milewskich – imieninowa, Jana, Annę i Florentynę Milewskich – imieninowa i zm. z rodz. Okońskich.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Św. w Kątach Borucza

+ Barbarę w 19 r. śm., i Tadeusza w 17 r. śm., Kaimów.

18.00 + Wiesława Gajczego w 1 r. śm., Zofię-Danutę Gajczy i zm. z rodz. Gajczy i Naporów.


6 lipca – PONIEDZIAŁEK  
7.00 + Natalię Zdanowicz – 6 greg.
18.00 + Mirosława Kielaka w 1 r. śm., Jana Kielaka, Jana i Marka Gadomskich.

7 lipca-  WTOREK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 7 greg.
18.00 + Irenę Owsianka,

8 Lipca  – ŚRODA
7.00 + Natalię Zdanowicz – 8 greg.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 Lipca –  CZWARTEK  
7.00 + Natalię Zdanowicz – 9 greg.
18.00 + Ireneusza Rupalę w rocz. śm., i jego rodziców, Janusza Rupalę, Jadwigę Ołdak.

10 Lipca – PIĄTEK  
7.00 + Natalię Zdanowicz – 10 greg.
18.00 + Ryszarda Szczęsnego

11 Lipca – SOBOTA ( ŚW. BENEDYKTA, OPATA PATRONA EUROPY
7.00+ Natalię Zdanowicz – 11 greg.
17.00 ŚLUB: Marta Płoszaj i Patryk Luba.
18.00 + Mariusza Kaim w 21 r. śm., Piotra Kaim.