28 czerwca -XIII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

28 czerwca – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada jutro: Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie, oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej, w piątek święto św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: czwartek, piątek, sobota i niedziele miesiąca.
    W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I – szej Niedzieli miesiąca – bez procesji.

3. Pragnę poinformować, że decyzją Ks. Bp Romualda Kamińskiego Ks. Mateusz został mianowany wikariuszem parafii św. Jerzego w Zielonce Bankowej. Do naszej parafii mianowany został Ks. Dominik Brzeziński neoprezbiter pochodzący z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie. Obowiązki w nowych parafiach podejmą księża od 27 sierpnia. Pożegnamy Ks. Mateusza w niedzielę 23 sierpnia. Powitamy nowego wikariusza Ks. Dominika w niedzielę 30 sierpnia.

4. Tak jak w poprzednich latach w czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy św.

5. W okresie wakacji a więc już od jutra kancelaria parafialna będzie czynna trzy dni w tygodniu: W poniedziałek w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobota od 8.00 – 9.00

6. Wczoraj młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp Marka Solarczyka. Serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości

7. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel-16 lipca tego roku będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego w naszym Kościele, podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
    Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapisanie się na listę w zakrystii, ulotki dotyczące Obietnic Matki Najświętszej dla noszących Szkaplerz w kruchcie przy wyjściu z Kościoła oraz na naszej stronie parafialnej.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

28 czerwca – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Władysława Świętochowskiego z racji imienin.  Annę i Henryka Świętochowskich w 21 r. śm., i zm. z rodz. Świętochowskich i Przedlackich.

1. Dziękczynno – Błagalna z racji imienin Piotra z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i dzieci: Damiana i Dawida.

2. + Jana, Annę i Wacławę Kamińskich z rodzicami, Janinę i Władysława Ludwiniak z rodzicami, Leszka Ludwiniaka, Eugeniusza Sasin.

3. + Janinę i Henryka Słowików.

4. + Pawła Kaczmarczyka w 6 r. śm.,

5. + Kazimierę, Marka, Władysława, Władysławę, Stanisławę, Wacława i Tadeusza Beredów, Krystynę i Tadeusza Gochna, Elżbietę, Kazimierza i Bernarda Michalik i zm. z rodz. Beredów, Biesiadów, Michalików, Wieczorków, Słowików i Gochnów.

6. + Władysława Kaczmarskiego, Jana i Katarzynę Araźnych.

7. + Władysława Prusa – imieninowa z rodzicami, Adama, Aleksandrę i Kazimierza Jackiewiczów.

8. + Benedykta Książka.

9. + Jerzego Piotrowskiego w 28 r. śm., oraz jego dziadków.

10. + Janinę Czapską i Zdzisława Czapskiego.

11. + Henrykę Kaim w miesiąc po pogrzebie.

12. + Jana-Zbigniewa Trąbińskiego, Janinę i Zbigniewa Trąbińskich, Irenę i Józefa Brzezińskich.

13. + Kazimierza Jusińskiego w miesiąc po pogrzebie.

14. + Bolesława Wróblewskiego w 1 r. śm.,

15. + Wiktora i Stanisławę Jurek.

16. + Wiesława Szopę.

17. + Jana Skuzę, Józefę, Bronisława i Annę Skuza, Czesława i Bolesława Bieńkowskich.

18. + Piotra Chmielewskiego.

19. + Zbigniewa Wlazło – intencja od uczestników pogrzebu.

20. + Hannę Modzelewską – intencja od uczestników pogrzebu.

21. + Władysława Prusa – imieninowa z rodzicami, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 + Henryka Buta w 19 r. śm., Stanisławę Buta z rodzicami i rodziną.

29 CZERWCA – PONIEDZIAŁEK  ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA )
7.00 + Feliksę Ołdak w 27 r. śm., Romana i Cecylię Ołdak.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Pawła i Jana Andrasików – imieninowa, Michała Andrasika, Józefa i Bożenę Piotrowskich.

30 CZERWCA– WTOREK
7.00 + Jana Stempel – imieninowa, Janinę i Jana Nowaków – imieninowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Elżbiety i Janusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich oraz ich dzieci i wnuków.

1 Lipca  – ŚRODA
7.00 + Natalię Zdanowicz – 1 greg.
18.00 + Mariana i Władysławę Kulesza.

2 Lipca –  CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Natalię Zdanowicz – 2 greg.
18.00 + Helenę Gryz,

3 Lipca – PIĄTEK  ( ŚW. TOMASZA APOSTOŁA )( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Natalię Zdanowicz – 3 greg.
18.00 + Annę i Nikodema Gorzkowskich.

4 Lipca – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 + Natalię Zdanowicz – 4 greg.
Po Mszy Świętej  Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzony przez rodziny z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
 16.00 ŚLUB: Agnieszka Twardowska i Franciszek Miąsko.
18.00 + Edmunda Chmielewskiego w 6 r. śm., Franciszkę Chmielewską.