28 Listopada / PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

28 Listopada 2021r/ PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczął się okres adwentu, czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, oraz czas oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: w piątek spowiedź od godziny 17.00, w sobotę po Mszy Świej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie oraz różaniec. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca. W okresie adwentu Msze Święte roratnie codzinnie w dni powszednie o godz.7.00. Ze względu na pandemię nie będzie wyszczególnionych dni rorat dla dzieci. Zachęcamy do udziału w roratach wszystkich wiernych, również dzieci i młodzież.

3. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu.Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

4. W zakrystii są do nabycia świece “Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze sprzedarzy przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu 12 grudnia i potrwają do wtorku 14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Grzegorz Szubtarski.

6. Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ze względu na pademię p. Organista będzie rozprowadzał opłatki tak jak w ubiegłym roku po Mszach Świętych w Kościele oraz można będzie się zgłaszać po opłatki do niego do domu.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 LISTOPADA –  PONIEDZIAŁEK
7.00  + Jana Kulmę – 29 greg.
18.00  + Henryka Koseskiego w 6 r. śm., i zm. z rodz. Koseskich i Zdanowiczów.

30 LISTOPADA  –  WTOREK  ( ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA )
7.00  + Jana Kulmę – 30 greg.
18.00 + Henrykę i Stefana Podstawka, Mariana Murackiego.

1 GRUDNIA –  ŚRODA
7.00 + Władysława Jurka w 40 r. śm., Mariannę Jurek, Janinę i Tadeusza Kowalczyków.
18.00 + Zbigniewa Stępniaka.

2 GRUDNIA –  CZWARTEK   ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00  + Genowefę Piotrowską – intencja od rodz. Ołówków.
18.00 + Bolesława i Wandę Czuprynowskich z rodziną, Andrzeja Kanię z rodzicami.

3 GRUDNIA –  PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00  Dziękczynno – Błagalna z prośbą o Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla dzieci i wnucząt.
18.00 + Barbarę Kaim, Janinę i Jana Kaim, Wandę i Henryka Bala.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

4 GRUDNIA – SOBOTA  ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
18.00 + Zofię i Franciszka Zdanowiczów, Stanisława Wojdynę, Władysławę Wojdyna.

5 GRUDNIA– NIEDZIELA/ DRUGA  NIEDZIELA ADWENTU

7.00  + Edwarda i Wiesława Miętus, Stanisławę i Stanisława Bereda z rodziną.

1. Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Rządzy z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla członkiń Koła i o życie wieczne dla zmarłych członkiń Koła.

2. + Barbarę Stępień – imieninowa.

3. + Teresę Pytkowską w 8 miesiąc po śm., Edmunda Pytkowskiego w 1 rok i 9 miesięcy po śm.,

4. + Barbarę Kowalczyk – imieninowa – intencja od Anny Gorzkowskiej.

5. + Lucynę Szczęsną – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Mirosława Brzezińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Czesława Czapskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Eugeniusza Pustołę – intencja od kolegów z pracy córki Renaty.

9. + Jana Jerzaka w miesiąc po pogrzebie.

10. + Grzegorza w 16 r. śm., i Krystynę Szubów.

11. + Henryka Rosę w miesiąc po pogrzebie.

12. + Jadeigę Ołdak w 1 r. śm., Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

13. + Zdzisława Kaima w 5 r. śm., Jana i Mariannę Kaim.

14. + Stanisława Gochnę z rodzicami.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Mieczysława Skuzę

18.00 + Aleksandra i Leokadię Gadomskich, Krystynę Gadomską, Jadwigę Lewandowską.