28 MAJA / UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO> kliknij

28 MAJA/ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGOOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro święto N.M.P. Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia N.M.P., w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. W przyszłą niedzielę Najświętszej Trójcy na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I – wszej Komunii św. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przy wyjściu z Kościoła w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: w piątek spowiedź pierwszopiątkowa również dla dzieci rocznicowych i ich rodziców od godz. 16.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie oraz różaniec. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 procesja wokół Kościoła z racji I – wszej Niedzieli miesiąca.

4. Próba dzieci rocznicowych jutro i w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30.

6. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada w czwartek 8 czerwca.

Bardzo serdecznie proszę, aby w tym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – mieszkańcy Papierni i Ogrodzisk, II ołtarz – Strażacy, III i IV ołtarz – mieszkańcy Rządzy.

7. W poniedziałek podczas Mszy Świętej wieczornej zostanie poświęcony XIV Krąg Matki Bożej Pielgrzymującej. Przyjedzie do nas Ojciec Roman z Instytutu Ojców Szensztackich z Józefowa. Po Mszy Świętej, chętnych zapraszamy na spotkanie z Ojcem, w salce nad zakrystią, które zakończymy Apelem Jasnogórskim pod figurą Matki Bożej.

8. Wójt Gminy Stanisławów zaprasza mieszkańców gminy i gości na Mazopiknik, który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2023 r. na boisku szkolnym w Stanisławowie. Piknik rozpocznie się o godz. 11.00. W programie wiele atrakcji m.in. warsztaty, gry, zabawy a o godz. 18.00 występ kabaretowy. Wstęp wolny. Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się oficjalne otwarcie rynku w Stanisławowie, na które zapraszamy do parku. Zapraszamy również na Uroczystą Sesję Rady Gminy Stanisławów z okazji 500 – lecia Stanisławowa, która rozpocznie się o godz. 11.00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolnego w Stanisławowie.

9. W tym tygodniu Msza św. majowa we wtorek o godz. 19.00 w Pradzewie-Kopaczewie.

10. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Romana Kota, proboszcza budującego się Kościoła pod wezwaniem M.B. Pompejańskiej w Warszawie. Przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary na ten cel.

11. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

12. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 MAJA– PONIEDZIAŁEK

7.00 + Iwonę Biesiada w 2 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00  + Genowefę, Karola i Mariannę Tacikowskich.

30  MAJA – WTOREK
7.00 + Za dusze zmarłych wypominanych na Dróżkach Kalwaryjskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Zofię i Teofila Araszkiewiczów.

31  MAJA – ŚRODA
7.00 + Anielę Bereda – imieninowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Wacława Reka w 18 r. śm., Zofię Wiśniewską w 15 r. śm., Stanisławę Szuba w 9 r. śm., i zm. z rodz. Reków i Szubów.

1 CZERWCA–  CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Tomasza Jurka – intencja od Bożeny i Barbary.
18.00 + Witolda Kaima w rocz. śm.,

2 CZERWCA–   PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00+ Jana, Annę i Mieczysława Matak, Irenę i Teofila Glinka, Barbarę i Romana Bielickich, Renatę Kowalczyk.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna za członkinie Koła Różańcowego z Sokóla i Kol. Stanisławów z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla członkiń Koła i o dar nieba dla zmarłych członkiń Koła.

3 CZERWCA – SOBOTA   ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
18.00 + Katarzynę Gołoś.

4 CZERWCA– NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.00+ Irenę i Henryka Sajnóg, Zygmunta Paskę.

1. Dziękczynno w 10 r. istnienia Róży Różańcowej w Ładzyniu z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla wszystkich członkiń Róży i o dar nieba dla zmarłych członkiń Róży.

3. + Stanisława i Janinę Patoka.

4. + Zofię Rozbicką – intencja od rodz. Kielczyków.

5. + Barbarę Bielicką – intencja od kolegów z pracy syna Artura.

6. + Wojciecha Gajczy – intencja od pracowników szkoły w Ładzyniu.

7. + Tomasza Jurka w miesiąc po pogrzebie.

8. + Elżbietę Dąbrowską – intencja od rodz. Bernatów.

9. + Leokadię Bieńkowską w 37 r. śm., Stanisława i Krzysztofa Bieńkowskich, Anielę, Stanisława i Bogdana Grubów.

10. + Witolda Kowalczyka – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Józefa- Jana Malesę – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Lidię Zduńczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Krystynę Gołębiowska w 2 r. śm., Ludwika i Krzysztofa Gołębiowskich.

14. + Annę i Józefa Rasztawickich i ich rodziców.

11.00 ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

+ Mariannę i Kazimierza Jackiewiczów z rodziną.

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 + Mariannę, Władysława i Eugeniusza Rogalów.