28 SIERPNIA/ 22 NIEDZIELA ZWYKŁA> kliknij

28 SIERPNIA/ 22NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.15 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół Kościoła z racji I-szej Niedzieli miesiąca.

2. Serdecznie zapraszamy na odpust do Loretto 11 września ( niedziela ), zapisy w zakrystii.

3. 13 października w naszym kościele odbędzie się oddanie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, będące zwieńczeniem 33-dniowych rekolekcji wg traktatu św. Ludwika de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się 10 września ( w trybie online ). Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii do 4 września ( niedziela ). Tego dnia, po wieczornej Mszy św. odbedzie się spotkanie informacyjne ze względów organizacyjnych ( przewodniki, łancuszki zawierzenia Maryi ).

4. Siostry Szensztackie zapraszają 12 września o godz. 19.00 na Mszę św. odpustową z racji patronalnego święta Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, ul. Br. Czecha 9/11. Rodziny Szensztackie zapraszają na doroczny festyn „ Rodzinne świętowanie”, który odbędzie się w niedzielę 11 września od godz. 11.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku – Świdrze. Szczegółowy program na plakacie w gablocie i na stronie   www.szensztat.otwock.com.pl  <<<kliknij

5. Dziś o godz. 13.00 Msza sw. w Ołdakowiznie z poświęceniem odnowionego Krzyża i nowej Kapliczki.

6. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Krystynę-Bogumiłę Kur – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  + Czesławę Mazek w 1 r. śm.,

30  SIERPNIA  –  WTOREK
7.00 + Kamila Główkę – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Helenę w 23 r. śm., i Aleksandra Milewskich, Władysławę i Wincentego Prus.

31  SIERPNIA –  ŚRODA
7.00 + Stanisława Bontruka – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Bronisławę Krysik w 50 r. śm., Jana i Kazimierę Krysik z rodziną.

1 WRZEŚNIA  – CZWARTEK  (I CZWARTEK MIESIĄCA )
 7.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Księdza Proboszcza Bronisława z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w dniu jego imienin.

8.15 MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

18.00 + Małgorzatę Ciechanowicz w 32 r. śm., Romana Myśliwiec w 32 r. śm., i zm. z rodz. Ciechanowicz i Myśliwiec.

2 WRZEŚNIA  PIĄTEK( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Stanisława i Janinę Brysiak, Bogusława Brysiak, Stanisławę Niewolską.
18.00 + Mariannę i Henryka Piątkowskich z rodzicami.

3  WRZEŚNIA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA)
7.00  W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
18.00  + Bronisławę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

4 WRZEŚNIA– 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Antoniego i Czesławę Świderskich, Barbarę i Jana Kielczyk, Stanisława Kielczyka.

1. O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Stefana i Karola.

2. + Zofię Brzost – int. od córki Agnieszki.

3. + Klementynę Sima – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Józefa Mrozińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Annę Gołębiewską – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Jerzego Araszkiewicza w miesiąc po pogrzebie.

7. + Genowefę, Zdzisława, Jana, Stanisława i Stanisławę Rogala.

8. + Marię-Teresę Prus w 4 r. śm., Jerzego Prusa.

9. + Bronisławę, Helenę, Mariannę i Józefa Malesów, Janinę, Romana i Stefanię Gromadowskich, Józefę i Jana Rosów, Czesława Piekuta, Zofię Cyrańską.

10. + Benedykta Książka w 3 r. śm. Mariannę i Kazimierza Książków i ich dzieci: Jolantę, Elżbietę, Lucynę i Irenę i zm.z rodz. Książków i Kupców.

11. + Helenę, Czesława, Halinę, Waldemara i Kamila Jurek.

11.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Elżbiety i Zenona Dąbrowskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia i łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Elżbiety.

13.30 Kąty Borucza

+ Henryka, Władysławę i Jana Kamińskich.

18.00 + Stefana Kowalczyka w 4 r. śm., Wincentego, Władysławę i Tadeusza Kowalczyków i zm. z rodz. Kowalczyków i Calińskich.