28 STYCZNIA 2024/ IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa świec. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

2. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Od 1 lutego Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 18.30 do 20.00 i w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

4. W sobotę 3 lutego na godz. 9.00, zapraszamy strażaków z OSP Stanisławów na usunięcie dekoracji świątecznych z naszego kościoła. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Od przyszłej niedzieli, 4 lutego, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Nauki będą prowadzone w kolejne niedziele po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. W miniony piątek w naszym kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Mazowsze. Bardzo dziękujemy za liczny udział i wspólną modlitwę śpiewem pieśni bożonarodzeniowych.

7. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Halinę Gorczyca – 28 greg.
7.00 + Mariusza Szponara – intencja od uczestników pogrzebu.

30  STYCZNIA – WTOREK
7.00 + Halinę Gorczyca – 29 greg.
7.00 + Adama Baranowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

31  STYCZNIA – ŚRODA
7.00 + Halinę Gorczyca – 30 greg.
7.00 + Henrykę Piwek – intencja od uczestników pogrzebu.

1 LUTEGO – CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Stanisława Sierheja.
18.00 + Henrykę Wielgo – intencja od wnuczek.

2 LUTEGO – PIĄTEK ( OFIAROWANIE PAŃSKIE) /( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Adelę Wójcik.
18.00 + Pawła, Wacława, Jana, Kazimierza i Lidię Zduńczyk, dziadków Błaszczaków i Zduńczyków, Czesława Grono.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
Zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

3 LUTEGO – SOBOTA  ( I SOBOTA MIESIĄCA)
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie i  różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Marioli jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

4 LUTEGO–  5 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Lucynę i Jana Białek z rodziną.

1. Dziękczynno – Błagalna w 7 r. ślubu Emilii i Piotra Kamińskichjako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

2. Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Mariusza jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

3. Dziękczynna za przeżyte 92 lata Marianny Wojtyńskiej z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla niej i rodziny Wojtyńskich i Domańskich.

4. + Aleksandra w 14 r. śm., Julię, Jana i Elżbietę Bielickich.

5. + Andrzeja Stępień w 13 r. śm.,

6. + Eugeniusza Gnicha – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Bronisławę Szuba – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Henrykę Gromadowską – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Pawła Piwek w 6 r. śm.,

10. + Stanisława-Czesława Skuzę – int od brata Władysława z żoną Danutą.

11. + Zbigniewa Ornoch w 30 r. śm., Mariannę Ornoch-Malinowską, Jerzego Ornoch, Henryka Gnich, Jadwigę Wojda-Gańko.

12. + Irenę Słowik w miesiąc po pogrzebie.

13. + Andrzeja, Mariannę i Stanisława Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich, Zdzisława, Mariannę i Stanisława Cyranów z rodziną.

14. + Lucynę Zielińską z rodzicami.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza