29 listopada PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU>> kliknij

29 listopada PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi oraz oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. W tym tygodniu obchodzimy jutro święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franiciszka Ksawerego, prezbitera.
    W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca.
    Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
    W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie oraz różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

W okresie adwentu Msze Święte roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Nie będzie wyszczególnionych dni rorat dla dzieci.

1. Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ze względu na pandemię p. Organista, będzie rozprowadzał opłatki tak jak ubiegłym roku codziennie po Mszach Świętych w Kościele oraz można będzie zgłaszać się po opłatki do niego do domu.

2. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzimy we własnym zakresie. W tym roku ze względu na pandemię będą one odbywać się, z ograniczeniami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawnych. W naszym Kościele może być na Mszy Świętej 50 osób, z zachowaniem pozostałych przepisów dotyczących maseczki, dystansu i dezynfekcji rąk. W czasie rekolekcji na każdej Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi.

Rekolekcje Adwentowe w parafii Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie

6 grudnia  2020 r. ( niedziela)

7.00 Msza Św. z kazaniem

9.00 Msza Św. z kazaniem

11.00 Msza Św. z kazaniem

13.30 Msza Św. w kaplicy w Kątach Boruczy z kazaniem dla wszystkich.

18.00 Msza Św. z kazaniem

7 i 8 grudnia  2020r. ( poniedziałek i wtorek)

9.00 Msza Św. z kazaniem

16.00 Msza Św. z kazaniem

18.00 Msza Św. z kazaniem

20.00 Msza Św. z kazaniem

Spowiedź rekolekcyjna na każdej Mszy św.

6. Ze względu na pandemię odwołujemy spotkania z rodzicami dzieci komunijnych w drugą niedzielę miesiąca grudnia. Zaplanowane na 6 grudnia poświęcenie medalików odbędzie się w późniejszym terminie.

4. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. w zakrystii ministranckiej.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 listopada PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

7.00 + Mariannę, Wacława i Zdzisława Płoszaj, Eugeniusza Gochnę.

1. + Edmunda Pytkowskiego – 30 greg.

2. + Andrzeja Reka – imieninowa.

3. + Krzysztofa Bieńkowskiego w 2 r. sm. i jego rodziców.

4. + Siostrę Stanisławę Wielgo w 5 r. śm., i zm. z rodz. Wielgów i Ołdaków.

5. + Andrzeja Stępnia – imieninowa.

6. + Zdzisława Cyran z rodziną, Andrzeja i Mariannę Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich.

7. + Grzegorza w 15 r. śm., i Krystynę Szubów.

8. + Józefa Szubę w miesiąc po pogrzebie.

9. + Zdzisława Zdanowicza w miesiąc po pogrzebie.

10. + Mariana Ratyńskiego w miesiąc po pogrzebie.

11. + Helenę Kulma – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Teresę Piecyk – intencja od uczestników pogrzebu.

11. 00 W INTENCJI PARAFIAN

18.00 + Zdzisława Rogalę – imieninowa, Genowefę Rogala w 9 miesiąc po śm., Jana, Stanisława i Stanisławę Rogala, Józefę i Feliksa Gołębiewskich.

30  listopada – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Bohdana Mataka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna o Boże prowadzenie i łaskę wiary dla Andrzeja.

1 grudnia – Wtorek
7.00 + Sabinę Kielczyk – 1 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Leszka z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2 grudnia  – Środa
7.00 + Sabinę Kielczyk – 2 greg.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej.

3 grudnia  – CZWARTEK
7.00 + Sabinę Kielczyk – 3 greg.
18.00 + Barbarę Stępień – imieninowa.

4 grudnia  – PIĄTEK
7.00 + Sabinę Kielczyk – 4 greg.
18.00 + Barbarę Kaim – imieninowa.

5 grudnia  – SOBOTA
7.00 + Sabinę Kielczyk – 5 greg.
Po Mszy Świętej różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu  Najświętszej Maryi Panny.
18.00 + Zofię i Franciszka Zdanowiczów, Stanisława Wojdynę.