29 MAJA / WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE> kliknij

29 MAJA 2022r/   WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek: święto Nawiedzenia N.M.P., w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika w tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka – w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji dzieci, w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
W tym tygodniu przypadają także pierwsze dni miesiąca. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa oraz dla dzieci rocznicowych od godz. 16.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. o godz. 11.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przystąpiły do I-szej Komunii św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna wokół Kościoła z racji I-szej Niedzieli miesiąca. W sobotę o godz. 9.30 II próba dla dzieci rocznicowych.

2. W sobotę od 19.30 zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. zakończy się ona ok. godz. 21.00. W sposób szczególny zapraszamy na to czuwanie bierzmowanych w ramach dziękczynienia za sakrament bierzmowania.

3. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w Prądzewie – Kopaczewie z poświęceniem odnowionego Krzyża.

4. W przyszłą niedziele przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. Przypominamy, że Niedziela Zesłania Ducha św. kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

6. W tym roku prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało przygotowali mieszkańcy następujących miejscowości: I – ołtarz Kąty Borucza, II –  ołtarz tradycyjnie Strażacy, III – ołtarz Kąty Miąski i Flakowizna, IV – ołtarz Kąty Wielgi i Gołębiowizna.

7. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

30  MAJA  –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Andrzeja Kanię – urodzinowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Genowefę, Mariannę i Karola Tacikowskich i zm. z rodz. Tacikowskich.

31  MAJA  –  WTOREK
7.00 + Natalię Zdanowicz.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Helenę w 21 r. śm., i Czesława w 23 r. śm., Michalskich, Wiesława Mataka w 3 r. śm.,

1 CZERWCA –  ŚRODA
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 1 greg.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Józefa i Henrykę Pietrzyk w rocz. śm., Czesława Milewskiego z rodzicami, Barbarę i Wiesława Perzanowskich.

2 CZERWCA  – CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 2 greg.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Henrykę Trąbińską, Jana i Czesława Trąbińskich.

3 CZERWCA  PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 3 greg.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna za członkinie Koła Różańcowego z ulicy Rynek ze Stanisławowa o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członkiń Koła i o życie wieczne dla zmarłych członkiń Koła.

4 CZERWCA – SOBOTA   ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00   + Kazimierza Milewskiego – 4 greg.
Po Mszy Świętej nabożeństwo  oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
18.00 + Jana Gryz w 10 r. śm.,

5 CZERWCA–NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

7.00  + Kazimierza Milewskiego – 5 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 9 r. powstania Róży Różańcowej z Ładzynia, któremu patronuje Matka Boża Loretańska z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin, oraz o życie wieczne dla zmarłych członkiń Koła.

2. Dziękczynno – Błagalna jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej Matki Jezusa dla Krystyny Kamińskiej z okazji dnia Matki.

3. Dziękczynno – Błagalna w intencji rodziców Natalii z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

4. + Halinę Gorczyca z okazji urodzin, Stanisława Gorczycę, Michała i Mieczysława Gadomskich.

5. + Władysława Kaczmarskiego, Katarzynę i Jana Araźnych.

6. + Janinę Patoka w 1 r. śm., Stanisława Patokę.

7. + Kamila Główkę – intencja od pracowników oddziału Noworodkowego i Położniczo – Ginekologicznego.

8. + Marcina Witkowskiego – intencja od kolegów i koleżanek z pracy ZPD i Domator.

9. + Jana Prusa – intencja od pracowników ZPD i Domator.

10. + Mirosława Rosochackiego – intencja od koleżanek i kolegów z ZNTK w Mińsku Maz.

11. + Jarosława Kurka, Władysławę i Zygmunta Radzio z rodzicami, Stefanię i Stanisława Dąbrowskich z rodziną.

12. + Jana Perzanowskiego w miesiąc po pogrzebie.

13. + Stanisława Cudnego – intencja od wnuczki Aliny z rodziną.

14. + Leszka Ludwiniaka, Jana i Annę Kamińskich i zm. z rodz. Kamińskich, Ludwiniaków i Cymermanów.

15. + Alinę Czerwińską – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Anielę Bereda – intencja od uczestników pogrzebu.

17. + Henryka Gryz – intencja od uczestników pogrzebu.

18. + Bożenę, Anielę i Kazimierza Perzanowskich i zm. z rodz. Perzanowskich.

19. + Krystynę Gołębiowską w 1 r. śm., Ludwika, Krzysztofa i Mirosłąwa Gołębiowskich.

20. + Józefa Mrozińskiego – intencja od Zespołu Szkół w Jasiennicy.

26. + Jana Pietrzyka w 50 r. śm., Janinę Pietrzyk, Mirosława, Hieronima i Stefana Pietrzyków, Krzysztofa i Grzegorza Pietrzyk.

11.00 ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

13.30 Kąty Borucza

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00+ Józefa Szadkowskiego w 25 r. śm., i Bartosza Szadkowskiego.