29 Marca- V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ >> kliknij

29 MARCA- V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca I czwartek, piątek, sobota i Niedziela miesiąca.

• W pierwszy piątek możliwość spowiedzi w Kościele z zachowaniem obowiązujących przepisów
    od godz. 17.00 do 21.00,

• w sobotę możliwość spowiedzi  przed południem od godz. 9.00 do 11.00 i po południu od 16.00 do 18.00.

Jednocześnie przypominamy, że czas komunii św. wielkanocnej a co za tym idzie spowiedzi trwa do niedzieli Zesłania Ducha Św. czyli do 31 maja 2020 r.

• W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, Msze Św. będą sprawowane w/g porządku niedzielnego z ograniczeniem do 5 osób uczestniczących w liturgii.

• Spowiedź od poniedziałku do czwartku 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

•  W tym nadzwyczajnym czasie wymagane są nadzwyczajne działania. Dlatego zwracamy się do was z serdeczną prośbą o podjęcie dodatkowych wyrzeczeń i umartwień w intencji uproszenia Bożej interwencji do przezwyciężenia epidemii. Jedną z najskuteczniejszych form jest post ścisły o chlebie i wodzie. Do podjęcia takiego postu zachęcamy wiernych naszej parafii. Mogą to być wybrane dni np. środa i piątek.

• Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Koło Różańcowe Stanisławów ul. Krótka 100 zł., Dwie ofiary indywidualne z Kątów Borucza 150 zł. Obecna sytuacja dotyka wszystkich również w wymiarze finansowym. Jako Parafia jesteśmy również w trudnej sytuacji, gdyż jak wiecie Parafia utrzymywana jest, tylko z dobrowolnych ofiar składanych najczęściej podczas Mszy św. oraz przy okazji różnych posług. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wiernych praktycznie nie ma w Kościele i w najbliższym czasie nie będzie. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą o dobrowolne wpłaty na konto parafialne na cele kultu religijnego. Ofiary te mam nadzieję pozwolą na w miarę normalne funkcjonowanie naszej Parafii również w wymiarze finansowym. Dziękuje za zrozumienie i z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

• Przypominamy, że nadal obowiązują przepisy dotyczące ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w liturgii do 5 osób. Dziękujemy za wasze zdyscyplinowanie i dostosowanie się do tych trudnych dla nas wszystkich wymogów. Tęsknimy za Wami i jednocześnie zapewniamy o naszej modlitwie w waszej intencji. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

• Na stronie Diecezji Warszawsko – Praskiej są podane normy liturgiczne na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

29 MARCA- V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mariannę Dyła – 28 greg.

1. + Józefa Domańskiego w 1 r. śm., Jadwigę Domańską, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

1. + Benedykta Książka.

2. + Stanisława i Annę Kubuj, Tadeusza i Sylwestra Banaszków i dziadków Banaszków.

3. + Krystynę Kowalczyk w miesiąc po pogrzebie.

4. + Henrykę Gąsior w 4 r. śm.,

5. + Ks. Piotra Pawlukiewicza.

6. + Helenę Pytkowską – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Zygmunta Szczęsnego – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

18.00 + Franciszkę Foryś w 21 r. śm., Feliksa Forysia.

30 MARCA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mariannę Dyła – 29 greg.
18.00 + Stanisława Beredę, dziadków Beredów i zm. z rodz. Beredów.

31 MARCA – WTOREK
7.00 + Mariannę Dyła – 30 greg.
18.00 O łaskę nawrócenia dla Jerzego i Adama.

1 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaimów, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.
18.00 + Wandę Chłopik w 8 r. śm., Wiktora Chłopika i zm. z rodz. Lisów i Chłopików.

2 KWIETNIA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 O łaskę nawrócenia dla Jerzego i Adama.
18.00 + Małgorzatę Sasin.

3 KWIETNIA – PIĄTEK ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 O łaskę nawrócenia dla Jerzego i Adama.
18.00 + Aleksandra w 4 r. śm., i Helenę Milewskich.

4 KWIETNIA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
   Po Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi
18.00 + Henrykę Pietrzyk w rocz. śm., Józefa i Czesława Milewskiego.