29 STYCZNIA/ IV NIEDZIELA ZWYKŁA> kliknij

29 STYCZNIA/ IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego ( M.B. Gromnicznej ) na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 w tym dniu błogosławieństwo Świec. Jest to dzień życia konsegrowanego. Taca na zakony klauzurowe. W zakrystii są do nabycia Świece- gromnice.

2. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I-szej niedzieli miesiąca.

3. Od środy 1 lutego Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św.

4. W sobotę 4 lutego na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Ołdakowizny do pomocy w uprzątanięciu dekoracji świątecznych – szopki i choinek.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy w tym tygodniu przyjęli nas z wizytą duszpasterską. Dziekujemy również za ofiarry złożone przy tej okazji na  potrzeby materialne naszej parafii. Tegoroczna kolęda wczoraj została zakończona. Tych, którzy nie mogli przyjąc księdza w wyznaczonym tgerminie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii czy kancerarii parafialnej w celu ustalenia terminu wizyty jeśli mają takie życzenie.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, czwartek i sobota od godz. 8.00 do 9.00

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsza nauka dla narzeczonych w ramach Kursu przedmałżeńskiego.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

30 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Edwarda Skibczaka – 29 greg.

31  STYCZNIA – WTOREK
7.00 + Edwarda Skibczaka – 30 greg.

1 LUTEGO – ŚRODA
7.00 + Henrykę i Danutę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Stanisława Sierheja w 5 rocz. śm.,

2 LUTEGO – CZWARTEK  ( OFIAROWANIE PAŃSKIE)/ ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Mariusza jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.
18.00 + Jana Cybulę z rodzicami, Tomasza Cybulę, Janinę i Witolda Rosołek.

3 LUTEGO – PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Adelę Wójcik w rocz. śm.,
18.00 + Janinę Chojecką w 6 r. śm.,

4 LUTEGO – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA)
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY
18.00 + Zofię, Ignacego i Annę Kruszewskich i zm. z rodz. Kruszewskich, Katarzynę Gołoś, Andrzeja Spodniewskiego i zm. z rodz. Szubów i Włodarczyków.

5 LUTEGO – v  NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Aleksandra Bielickiego w 13 r. śm., Julię, Jana i Elżbietę Bielickich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Barbary i Bogumiła Jurek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 7 r. ślubu Emili i Piotra Kamińskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i ich dzieci.

3. Dziękczynno – Błagalna w 18 rocz. urodzin Kamila Mamesa jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla niego i całej rodziny.

4. + Andrzeja, Mariannę i Stanisława Gańko z rodziną, Zdzisława Cyrana z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich.

5. + Andrzeja Stępień w 12 r. śm.,

6. + Pawła-Zygmunta Piwek.

7. + Józefa-Jana Malesę – intencja od mieszkańców wsi Porąb.

8. + Lucynę Wojtyńską w 6 r. śm., Jana Wojtyńskiego i zm. z rodz. Kubujów.

9. + Kazimierza Kowalczyka w miesiąc po pogrzebie.

10. + Agnieszkę-Urszulę Skrodzką w miesiąc po pogrzebie.

11. + Ryszarda Kopacza w rocz. śm.,

12. + Jerzego Prusa w 3 r. śm., Marię Prus.

13. + Wojciecha i Janeczki i zm. z rodz. Paska, Wardzyńskich i Kubujów.

14. + Marcina Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Jana Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Romana Kruszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

17. + Jana Perzanowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Genowefę w 3 r. śm., Zdzisława, Jana, Stanisławę i Stanisława Rogala.

18.00 + Henrykę Świadek w 34 r. śm., Jana Świadek.