3 GRUDNIA/ I NIEDZIELA AWENTU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem oczekiwania Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

2. Msze św. roratnie w dni powszednie codziennie o godz. 7.00; dla dzieci – środa, czwartek i sobota.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

4. Pobłogosławione dziś opłatki można nabywać u p. Organisty na chórze lub u niego w domu.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Łytkowski – misjonarz św. Wincentego áPaulo. Program rekolekcji wisi w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

6. W przyszłą niedziele na Mszy św. O godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

7. W tym roku proszę, aby dekorację kościoła choinkami oraz szopkę pomogli zrobić druhny i druhowie z OSP Stanisławów. Dekoracje będzie można robić w ostatni tydzień adwentu najlepiej środa i czwartek.

8. Dziś Bielanki wraz z rodzicami zapraszają na kiermasz adwentowy w dalszym ciągu będą sprzedawane wianki adwentowe oraz inne ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz bielanek z którego dofinansowane są m.in. wyjazdy czy materiały potrzebne do formacji bielanek.

9. Od najbliższej niedzieli ministranci będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny.

10. W przyszłą niedzielę będzie przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kosciołowi na wschodzie.

11. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

12. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

4 GRUDNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Jarosława Słowika – intencji od uczestników pogrzebu.
18.00 + Barbarę Stępień – imieninowa.

5 GRUDNIA– WTOREK
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 + Barbarę Kaim, Wandę i Henryka Bala, Janinę i Jana Kaim.

6 GRUDNIA- ŚRODA
7.00 + Danutę Szuba i zm. z rodz. Jankowskich i Szubów.
18.00 + Ewę Parol w 1 r. śm., z rodziną.

7 GRUDNIA- CZWARTEK
7.00 + Andrzeja Kanię w 4 r. śm., z rodzicami.
18.00 + Marię Zagórską w 6 r. śm., Jolantę Sabak.

8 GRUDNIA–   PIĄTEK  ( UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANGO POCZĘCIA N.M.P.)
7.00 + Bożenę Smuga i za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

9 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Stanisława Gochnę w 4 r. śm.,
18.00 + Jana Świadek w 3 r. śm., Henrykę Świadek.

10 GRUDNIA– 2 NIEDZIELA ADWENTU/ (REKOLEKCJE)

7.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Koła Różańcowego z Ładzynia, któremu patronuje Matka Boża Loretańska z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin, oraz za zmarłe członkinie Koła.

1. Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe p.w. Matki Bożej Fatimskiej z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin, oraz za zmarłe członkinie Koła.

2. + Benedykta w 28 r. śm., Jadwigę i Piotra Łyszkowskich, Stanisława, Józefę i Władysławę Wojdyna, Stanisława Garbacika w 6 r. śm.,

3. + Mariannę i Kazimierza Jackiewicz z rodzicami i rodziną, Halinę, Zygmunta i Janusza Szymanowskich.

4. + Zofię Kowalczyk w 20 r. śm.,

5. + Barbarę Bielicką – intencji od uczestników pogrzebu.

6. + Wojciecha Gajczego – intencji od uczestników pogrzebu.

7. + Czesława Szubę – intencji od uczestników pogrzebu.

8. + Marka, Józefa, Stanisława i Mariannę Mrozińskich, Krzysztofa Skwarskiego z rodziną.

9. + Alinę w 3 r. śm., i Tadeusza Jaglińskich.

10. + Wiktora i Wandę Chłopik i zm. z rodz. Lisów i Chłopików.

11. + Wiesława Beredę – imieninowa, Bronisławę i Józefa Bereda.

+ Genowefę i Zdzisława Rogala.

18.00 + Józefa Kosińskiego w 13 r. śm., Wiesława Jankowskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.