3 STYCZNIA II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM>> kliknij

3 STYCZNIA 2021r. II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 w Kątach Borucza o godz. 13.30. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Z wiadomych powodów wizyta duszpasterska w tym roku nie może się odbyć w tradycyjnej formie, będzie ona zorganizowana w ten sposób że od 4 stycznia w dni powszednie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza Św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla rodzin mieszkających w poszczególnych wioskach, czy ulicach. Na każdy dzień będą wyznaczone kolejno wioski i ulice. Msza Święta będzie kończyć się krótkim nabożeństwem i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na Mszę można przynieść buteleczkę z wodą, którą pobłogosławimy do poświęcenia waszych domów przez głowę rodziny. Prosimy, aby na Mszy Świętej każdą z rodzin reprezentowała jedna osoba.

3. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc parafię ofiarą kolędową, to można to uczynić składając ofiarę na tacę w kopercie z dopiskiem „ofiara kolędowa” na Mszy Świętej Kolędowej, bądź też w niedzielę na każdej Mszy Świętej. Można również dokonać wpłaty na konto parafialne także z dopiskiem „ofiara kolędowa”.

Terminy Mszy Świętych (kolędowych) na najbliższy tydzień:

4 stycznia (poniedziałek)Rządza – domy przy drodze na Wołomin oraz  domy po prawej stronie patrząc od szosy na Wołomin.

5 stycznia (wtorek)Rządza – domy po lewej stronie patrząc od szosy na Wołomin oraz Zofka.

7 stycznia (czwartek)Lubomin i Suchowizna

8 stycznia (piątek)Legacz i Zalesie

9 stycznia (sobota)Wólka Czarnińska

1. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź w zakrystii ministranckiej 15 minut przed Mszą św..

2.  W zakrystii są do odbioru książki i zeszyty do lekcji religii, które ksiądz Wikariusz zbierał przed wystawieniem ocen.

3.  Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

4 stycznia – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 1 greg.
7.00 + Janinę Chojecką w 4 r. śm.,
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców Rządzy – domy przy drodze na Wołomin oraz  domy po prawej stronie patrząc od szosy na Wołomin.

5 stycznia– Wtorek
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 2 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców Rządzy – domy po lewej stronie patrząc od szosy na Wołomin oraz Zofka.

6 stycznia  – Środa ( UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI)

7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 3 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 63 r. urodzin Sławomira z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie,Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

2. + Teresę Sałańską w 31 r. śm., Mariana Michalaka z rodzicami, Bronisławę i Stanisława Barszczewskich i zm. z rodz. Barszczewskich.

3. + Szczepana Cichockiego w 10 r. śm., i jego brata Michała rodziców i dziadków.

4. + Ireneusza Cudnego w 15 r. śm., i zm. z rodz. Cudnych i Wójcickich, Andrzeja Brogowskiego, Łukasza Cudnego.

5. + Jerzego Poławskiego w 2 r. śm.,

6. + Stanisławę Wojdyno – intencja od sąsiadów.

7. + Franciszka, Leokadię i Zdzisława Sierhej.

8. + Antoniego Rutkowskiego,

9. + Wiesława Beredę i jego rodziców.

10. + Annę Gąsiorek – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Zdzisława Zdanowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

18.00 Genowefę i Tadeusza Jankowskich.

7 stycznia  – CZWARTEK

7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 4 greg.
7.00 W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców Lubomina i Suchowizny.

8 STYCZNIA – PIĄTEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 5 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców Legacza i Zalesia.

9 STYCZNIA – SOBOTA
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 6 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców Wólki Czarnińskiej.

10 STYCZNIA: 3 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ( CHRZEST PAŃSKI)

7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 7 greg.

1. + Wacława Szczęsnego w rocz. śm., Michała Szczęsnego, dziadków Szczęsnych i Beredów z rodziną

2 + Aleksandra w 40 r. śm., i Genowefę Beredów z rodzicami.

1. + Czesława Zdanowicza w 11 r. śm.,

2. + Janinę Kowalską.

3. + Czesława Kowalczyka – intencja od Wandy Kowalskiej z rodzina.

4. + Mariannę w 18 r. śm., Zenona, Franciszka i Annę Gryzów.

5. + Jadwigę Ołdak w miesiąc po pogrzebie.

6. + Elżbietę Wąsowską w miesiąc po pogrzebie.

7. + Kazimierza Palutkiewicza w miesiąc po pogrzebie.

8. + Jana Świadek w miesiąc po pogrzebie.

9. + Aleksandrę Sędek – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Cecylię Gromadowską – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

18.00 + Antoniego Biesiadę w 1 r. śm., Kazimierza, Leokadię i Stanisława Biesiadów, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.