30 PAŹDZIERNIKA/ 31 NIEDZIELA ZWYKŁA> kliknij

30 PAŹDZIERNIKA/ 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. 7.00, 9.00, 11.00 i  18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja na cmentarz i modlitwy na cmentarzu za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych. Nie ma Mszy św. w Kątach Boruczy. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja i modlitwy za zmarłych. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpusy zupełny za nawiedzienie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie  za dusze w czyśćcu cierpiące. W piątek wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

2. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nowe wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 od I Niedzieli Adwentu do końca listopada następnego roku.

4. Wspólnota młodzieżowa naszej parafii wraz z ministrantami rozprowadzają znicze przy cmentarzu.  Zebrane fundusze przeznaczone są na ich potrzeby.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Ładzyniu.

6. Są do nabycia rozważania Różańcowe Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego w cenie 5 zł.

7. W naszym Kościele w ramach testu wstawiono nowy System Świeczników Wotywnych – St. Killian’s, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świecznik stoi przy Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to innowacyjny, bezobsługowy, bezpieczny, niewydzielający sadzy i nie generujący odpadów system co sprawia,że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i na środowisko. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach m.in. na Wawelu czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu – to jedem miesiąc, później podejmiemy decyzję o dalszej współpracy. Prosimy o szczere opinie i komentarze.

Jak to działa:

1) Zapal świecę – płomień zabezpieczony jest w nndywidualnym potrójnym szklanym kloszu.

2) Świeca pali się przez ok. 2 h po tym czasie samoczynnie gaśnie – parafina zamieniona w stan ciekły przemieszcza się w dół do zbiornika z wodą,

3) Po spalonej świecy nie ma odpadów w postaci pojemniczków z tworzywa sztucznego czy metalu – pozostaje czyste miejsce do przyjęcia nowej świecy,

4) Pozostały wosk poddawany jest recyklingowi.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

31 PAŹDZIERNIKA- PONIEDZIAŁEK

7.00  + Tadeusza Lach, Tadeusza Garbacz.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Przemysława Wojdynę – imieninowa z dziadkami z obu stron

1 LISTOPADA –  WTOREK /UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

7.00  + Józefa Rawskiego w 6 r. śm., Jadwigę Rawska , Stanisława Zmokłego, Stanisława Nagrabę, Czesławę i Mariana Zmokłych.

1. + Mariannę i Teodora Rysiawów, Henrykę i Ignacego Ołdak.

2. + Kazimierę, Marka, Władysławę, Władysława, Stanisława, Wacława, Tadeusza i Jana Beredów. Krystynę i Tadeusza Gochna. Kazimierza i Elżbietę Michalik i zm. z rodz. Michalik, Beredów, Gochnów, Pasków, Słowików, Wieczorków, Reków i Stepniów.

3. + Tadeusza Kamińskiego, Tadeusza Szulim.

11.00 + ZA ZMARŁYCH PARAFIAN /( PO MSZY ŚW. PROCESJA WYPOMINKOWA NA CMENTARZ)

18.00 + Leokadię i Jana Ochman, Zofię Wąsiewicz i zm. z rodz. Ochmanów.

2 LISTOPADA –  ŚRODA  /DZIEŃ ZADUSZNY
7.00 + Krzysztofa i Hieronima Pietrzykk, Jerzego Gnicha, Stanisławę i Stefana Wieczorek i zm. z rodz. Gnichów i Pietrzyków.
9.00 Msza Święta WYPOMINKOWA ZA ZMARLYCH POLECONYCH W WYPOMINKACH.
18.00 + Stanisława Płochockiego i zm. z rodz. Płochockich.

3 LISTOPADA  – CZWARTEK I CZWARTEK MIESIĄCA
 7.00 + Danutę Szuba.
18.00 + Henrykę Trąbińską, Czesława i Jana Trabińskich.

4 LISTOPADA  PIĄTEK /I PIĄTEK MIESIĄCA
7.00 + Danutę Szuba – intencja od chrześnicy z rodziną
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 19 r. urodzin Mariusza Cudnego oraz w 26 r. urodzin Damiana Cudnego jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

5 LISTOPADA – SOBOTA  /I SOBOTA MIESIĄCA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej  Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej Nabożeństwo i różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
16.00 ŚLUB: Anna Piotrowska i Jakub Nowicki
18.00 + Czesławę Bieńkowską w 13 r. śm., Bolesława w 27 r. śm., i zm. z rodz. Bieńkowskich, Mirosława Rosochackiego.

6 LISTOPADA– 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Janinę Świderską, Zygmunta, Szczepana, Stanisławę i Jana Świderskich, Jana Świderskiego, Ewę, Stanisłąwa i Wacława Marchela, Mirosława Gadomskiego i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

1. + Łukasza i Andrzeja Rozbickich, Weronikę i Józefa Gniadek.

2. + Janinę Kowalską w 2 r. śm., Mariana Kowalskiego w 14 r. śm.,

3. + Stanisława Gańko – intencja od rodz. Mazurek i Wójcik.

4. + Henrykę i Danutę Wojtyńskich – intencja od rodz. Górskich.

5. + Floriana Wiktorowicz – intencja od członkiń byłego chóru Stanisłowianki, którego prowadzącym byłó Śp: Florian Wiktorowicz.

6. + Józefa Białek w 9 r. śm., Annę Białek w 3 r. śm., Weronikę i Hipolitę Białek, Helenę i Janusza Wasiak, Ks. Antoniego Biedrzyckiego.

7. + Jana Kubickiego – intencja od syna i synowej i zm. z rodz. Kubickich i Rozbickich.

8. + Małgorzatę Rawską, Józefa Szubę.

9. + Stanisława Mężyńskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Mariannę Janiak – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Barbarę Markiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

13.30 Msza Święta w Kątach Borucza

+ Zenona Kamińskiego,

18.00  + Stanisławę i Czesława Kulmów, Zdzisława Kulmę, Honoratę i Edwarda Gańko i zm. z rodz. Gańko, Kulmów i Miąsko.