30 Stycznia / IV NIEDZIELA ZWYKŁA > kliknij

30 Stycznia 2022r/  IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w środę święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na koniec Mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec – gromnice są do nabycia w zakrystii. Jest to Dzień Życia Konsegrowanego. Taca na zakony klauzurowe, w sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

2. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w sobotę od 8.00 – 9.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca w I-wszy piątek spowiedź od godz. 17.00 w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsza nauka dla narzeczonych w ramach Kursu przedmałżeńskiego.

6. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu, dlatego też zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Wszelkie materiały potrzebne do włączenia się w Synod w tym informator, czyli Vademecum Synodalne, jak i same ankiety, są udostępnione do pobrania na stronie naszej parafii. Od przyszłej niedzieli do końca lutego przy wyjściu z naszej świątyni będzie umieszczona urna do składania ankiet, które następnie będą przekazane do Kurii naszej Diecezji. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

7. Apel do wszystkich, którzy przywożą dzieci do szkoły i przedszkola, aby parkować samochody na parkingu, a nie podjeżdźać pod furtkę niszcząt trawnik. Tworzy się błoto, z którym dzieci wchodzą do szkoły. Został również zrobiony chodnik do furtki i prosimy o korzystanie z niego.

8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin w naszej parafii. Wszystkim serdecznie dziękuje za przyjęcie oraz złożone ofiary na potrzeby materialne naszej parafii. Na 1579 rodzin przyjęło nas 1259 rodzin. Z różnych powodów nie przyjęło nas 320 rodzin. Ofiary złożone przy tej okazji dały sumę 70.010 zł.

9. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Wólki Pieczącej do pomocy w usunięciu dekoracji świątecznych szpoki i choinek.

10. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

31 STYCZNIA  –  PONIEDZIAŁEK
7.00  + Aleksandra Bakierę – 22 greg.
7.00  + Jana Budek – intencja od pracowników Zakładów Mięsnych w Stanisławowie.

1 LUTEGO  –  WTOREK
7.00 + Aleksandra Bakierę – 30 greg.
7.00  + Cecylię  i Mieczysława Krysik, Włodzimierza Krysik.

2 LUTEGO –  ŚRODA ( Ofiarowanie Pańskie)
7.00 + Stanisława Sierheja w 4 r. śm., Jana i Adelę Wójcik.
7.00  Dziękczynno – Błagalna o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jakuba i Pawła z racji urodzin.

3 LUTEGO – CZWARTEK ( I  CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Henryka Materę – 1 greg.
7.00 Dziękczynno – Błagalna za powrót do zdrowia i z prośbą o zdrowie dla Ireny i Kazimierza.

4 LUTEGO  –  PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Henryka Materę – 2 greg.
7.00  + Genowefę i Tadeusza Jankowskich, Agnieszkę i Jana Jankowskich, Aleksandrę i Jana Prus.

5 LUTEGO – SOBOTA  ( I SOBOTA MIESIĄCA)
7.00  + Henryka Materę – 3 greg.
Po Mszy Świętej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
7.00 + Henrykę Świadek w 33 r. śm., Jana Świadek.

6 LUTEGO–  V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00  + Henryka Materę – 4 greg.

1. W intencji Panu Bogu wiadomej.

2. + Andrzeja Stępnia w 11 r. śm.,

3. + Aleksandra w 12 r. śm., Julię, Jana i Elżbietę Bielickich.

4. + Kazimierza Milewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Łukasza Rozbickiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Józefa Barszczewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Artura Chodowicza – intencja od wójka Tadeusza z rodziną.

8. + Andrzeja i Mariannę Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich, Zdzisława Cyran z rodziną.

9. + Eugenię i Eugeniusza Pietrzyków.

10. + Zofię Michalską w miesiąc po pogrzebie, Józefa Michalskiego.

11. + Mieczysława Szczęsnego w miesiąc po pogrzebie.

12. + Jerzego Prusa w 2 r. śm., Marię Prus.

13. + Łukasza Wojtyńskiego w 3 r. śm., Czesławę i Janusza Paczkowskich z rodziną, Władysława Wojtyńskiego i zm. z rodz. Wojtyńskich.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Cecylię Suchenek z mężem.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Andrzeja Rucińskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.