31 GRUDNIA 2023/ I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

31 GRUDNIA 2023/ I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM/ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy jako podziękowanie za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00 oraz 13.30 w kaplicy w Kątach Borucza. Jest to uroczystość nakazana czyli obowiązuje nas udział we Mszy świętej.

2. We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (popularnie nazywana Świętem Trzech Króli) – Msze Św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca na misje.

3. W miesiącu styczniu ze względu na kolędę Msze Św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Nie będzie również adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki z wyjątkiem pierwszego piątku.

4. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00, Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Są jeszcze miejsca na wyjazd autokarem, w poniedziałek 8 stycznia, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, w Otwocku – Świdrze, gdzie będzie Msza Święta oraz spotkanie z siostrą szensztacką. Wyjazd spod naszego kościoła przed 18:00 a powrót około 22:00. Zapisy na zakrystii – do środy 3 stycznia.

6. W styczniu, w związku z kolędą, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty od godz. 8.00 do 9.00.

7. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

1 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK: ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. + Wojciecha Sasina w 10 r. śm., Jadwigę i Stanisława Sasin i zm. z rodz. Sasinów.

2. + Mieczysława Szczęsnego w 2 r. śm., – imieninowa.

11.00 + Czesława, Stanisławę i Piotra Milewskich, Henrykę i Józefa Pietrzyk, Barbarę i Józefa Perzanowskich.

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza.

18.00 + Genowefę Komuda, Janinę, Jadwigę, Jana, Janusza, Tadeusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich, Roberta Wociala.

2 STYCZNIA – WTOREK
7.00 + Halinę Gorczyca – 1 greg.
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Anny Jędrzejowskiej-Perzyńskiej jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

3 STYCZNIA – ŚRODA
7.00 + Halinę Gorczyca – 2 greg.
7.00 + Genowefę Jankowską – imieninowa.

4 STYCZNIA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Halinę Gorczyca – 3 greg.
7.00 + Tadeusza Gnicha w 11 r. śm.,

5 STYCZNIA – PIĄTEK ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Halinę Gorczyca – 4 greg.
18.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

6 STYCZNIA – SOBOTA( UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI )/
( I SOBOTA MIESIĄCA )

7.00 + Halinę Gorczyca – 5 greg.

1. + Teresę Sałańską w 34 r. śm., Zofię i Mariana Michalak i ich rodziców, i zm. z rodz. Barszczewskich.

2. + Aleksandrę i Waleriana Ochman, Katarzynę Woźnica, Jadwigę Wińś.

3. + Adama Baranowskiego – intencja od siostry.

4. + Jacka Kruszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Mariusza Szponar – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Sławomira Tabora – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Zygmunta Kosińskiego w 12 r. śm., i jego rodziców.

8. + Wiesława Beredę w 8 r. śm., Bronisławę i Józefa Bereda.

9. + Zdzisławę Mossak w 6 r. śm., Zdzisława Mossaka, Scholastykę i Aleksandra Oryga, Zofię Dobrowolską

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

11.00 + Janinę Chojecką w 7 r. śm.,

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 13 r. urodzin Łukasza  jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

7 STYCZNIA –  2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ( CHRZEST PAŃSKI)

7.00 + Halinę Gorczyca – 6 greg.

1.

2 Dziękczynno – Błagalna w 5 r. urodzin Grzegorza i Adama Jackiewiczów jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

1. + Genowefę i Zdzisława Czapskich w 26 r. śm., Jarosława Jerzaka, Irenę i Jarosława Czapskich.

2. + Bożenę Smuga.

3. + Janinę, Jana i Mieczysława Waszkiewiczów, Genowefę, Wacława i Tadeusza Rosa.

4. + Celestyna Rawskiego w 1 r. śm.,

5. + Mariannę w 21 r. śm., Zenona, Annę i Franciszka Gryz.

6. + Antoniego Biesiadę w 4 r. śm., Kazimierza Biesiadę z rodziną, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.

7. + Janinę Lipińską w 8 r. śm.,

8. + Dariusza Pietrzyka – intencja od Elżbiety z rodziną.

9. + Kamilę Michalak – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Czesława Szubę – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Michała Lisa – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

+ Mariana Prusa w 19 r. śm., Dariusza Prusa, Czesławę i Stanisława Wysockich.

18.00 + Weronikę i Henryka Matera.