31 LIPCA / 18 NIEDZIELA ZWYKŁA> kliknij

31 LIPCA/ 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek można uzyskać odpust zupełny zwany „ Porcjunkuli” za nawiedzenie Kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.

2. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu wyrusza wiele pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich pielgrzymujących szczególnie tych z naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypadaja pierwsze dni miesiąca: W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Naświętszego Sakramentu i procesja wokół Kościoła z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

5. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 zabiją dzwony we wszystkich Kościołach na znak pamięci o wszystkich poległych w czasie Powstania.

6. Dożynki gminno – parafialne odbędą się 14 sierpnia. Rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 11.00. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych, które jak co roku wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

1 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka w 2 r. śm., Hieronima Pietrzyka, Jerzego Gnicha  w 1 r. śm., i zm. z rodz. Gnichów i Pietrzyków.
18.00 + Zuzannę i Franciszka małżonków Wielgo ich rodziców i dziadków, Elżbietę i Franza Romstorfer.

2 SIERPNIA  –  WTOREK
7.00 O łaskę szybkiego powrotu do zdrowia i Boże Błogosławieństwo dla Laury.
18.00 + Stefana Żółtek w 1 r. śm., Zofię i Stanisława Żółtek.

3 SIERPNIA –  ŚRODA
7.00 + Eugeniusza Suchockiego – int. od Zespołu Szkolnego w Stanisławowie.
18.00  + Dariusza i Stefana Cichockich, Stanisławę i Piotra Cichockich, Władysławę i Antoniego Trojan.

4 SIERPNIA  – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
 7.00 + Wandę Bielicką – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Małgosi jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

5 SIERPNIA  PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Annę Wieczorek – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławów z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla członkiń Koła.

6 SIERPNIA – SOBOTA  ( I SOBOTA MIESIĄCA ) PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
7.00   W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
17.00 ŚLUB: Aleksandra Szymańska i Patryk Szuba.
18.00 + Gertrudę Ołdak.

8 SIERPNIA– 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Henrykę Rogalę w 9 r. śm., Irenę Rogala w 7 r. śm., Teofila Rogalę w 2 r. śm.,

1. + Antoniego Jerzaka z rodziną.

2. + Zm. z rodz. Kraszewskich.

3. + Zofię Świderską – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Jana Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Mirosława Rosochackiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Jarosława Kruk.

7. + Janinę, Wacława i Stanisława Onisków.

8. + Genowefę i Stanisława Rawskich, Leszka Rawskiego, Danielę i Zdzisława Hołody.

11.00 Dziekczynno – Błagalna w 40 r. ślubów zakonnych siostry Gabrieli Książek z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla niej i rodziny.

13.30 Kąty Borucza

18.00 + Czesławę Sarnecką w 14 r. śm., aby jak najszybciej mogła uczestniczyć w chwale nieba.