31 maja- NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO >> kliknij

31 Maja- NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny.
    Kończy się również okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

2. W tym tygodniu przypada: jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła jak również Dzień Dziecka w modlitwie pamiętajmy o wszystkich dzieciach, w środę wspomnienie Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu na Mszy o godz. 18.00 ks. Mateusz i jego koledzy kursowi będą dziękować Bogu za dar kapłaństwa w 3 rocznicę ich święceń (ks. Mateusz zaprasza do udziału w tej Mszy), w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
    Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy.
    W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej w Kościele oraz w zakrystii ministranckiej.
    W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu, w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30

5. W czerwcu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 a po południu o 17.15 przed Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w zakrystii ministranckiej. W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. również w zakrystii ministranckiej.

6. W związku ze zmianą przepisów nastąpiła korekta w organizacji I Komunii św. dzieci – pozostają terminy 13. 06 i 20. 06. I – 13. 06 godz. 10.00 klasa III A ze szkoły Podstawowej ze Stanisławowa. II – 20. 06 godz. 10.00 klasa III B ze szkoły Podstawowej ze Stanisławowa i ze szkoły w Ładzyniu.

7. W sobotę 6. czerwca. 2020 r. o godz. 10.00 próba dzieci komunijnych z klasy III A ze Szkoły w Stanisławowie a o godz. 11.30 dla dzieci z klasy III B ze Szkoły w Stanisławowie i dzieci ze szkoły Podstawowej z Ładzynia.

8. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania: Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w środę, 3. czerwca, po Mszy św. wieczornej.

9. Zostały zniesione limity osób w Kościele, ale nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w Kościele, oraz zachowanie przepisów sanitarnych.

10. Po następnej niedzieli czyli od 8. 06. 2020 r. wznawiamy spotkania grup parafialnych.

11. Jest do nabycia tygodnik „ Idziemy” .Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

31 Maja- NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO / INTENCJE MSZALNE

7.00 + Janinę Świderską w 7 r. śm., i zm. z rodz. Marchelów i Świderskich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 36 r. ślubu Jolanty i Andrzeja Endzelmów z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

2. + Bogdana Kalbarę.

3. + Anielę Zdyb – imieninowa i zm. z rodz. Zdybów i Trąbińskich.

4. + Benedykta Książka.

5. + Stanisława Pazio w 8 r. śm.,

6. + Łukasza Wojtyńskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Zdzisława Marchelę w 5 r. śm., z rodziną i zm. z rodz. Ryszawych.

8. + Leokadię Gadomską – intencja od rodz. Kamińskich.

9. + Lucynę Beredę, Szczepana, Jana i Kazimierza Beredów, Elżbietę Kaska.

10. + Witimira-Jerzego Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Józefa Pietrzyka w rocz. śm., Henrykę Pietrzyk, Czesława Milewskiego.

1 CZERWCA – PONIEDZIAŁEK ( N. M. P. MATKI KOŚCIOŁA )
7.00 O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski i dar wzrastania w wierze dla Bogusi i Tymka.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Władysława Kaczmarskiego w 25 r. śm., Jana i Katarzynę Araźnych.

2 CZERWCA– WTOREK
7.00 + Annę i Józefa Rasztawickich i ich rodziców.
18.00 + Witolda Kaima.

3 CZERWCA – ŚRODA
7.00 W intencji Błagalnej w Bogu wiadomej sprawie.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Jana i Czesława Trąbińskich, Henrykę Trąbińską.

4 CZERWCA – ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA )
JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 W intencji dziękczynnej w Bogu wiadomej sprawie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 3 r. święceń kapłańskich Ks. Mateusza i jego kolegów kursowych.

5 CZERWCA – PIĄTEK ( I-szy  PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Mieczysława Strusa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Jana Gryza w 8 r. śm.

6 CZERWCA – SOBOTA ( I-sza  SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzony przez Rodziny z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Marka i Dariusza Zych i zm. z rodz. Zychów i Dzwigałów.