31 STYCZNIA IV NIEDZIELA ZWYKŁA>> kliknij

31 STYCZNIA 2021r/ IV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
Jest to dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
–  piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca – pierwszy czwartek, piątek, sobota i Niedziela miesiąca.
W I –wszy piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo- sobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie nie mogła się odbyć. Były odprawiane Msze św. tzw. „kolędowe” w intencji mieszkańców naszej parafii. Odprawianie tych Mszy św. zakończyliśmy w minionym tygodniu. Jeszcze raz z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne na utrzymanie naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Serdecznie zapraszamy.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam – szczególnie ks. Proboszczowi duchowego wsparcia po tym incydencie, który miał miejsce w naszym Kościele w ubiegłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00… Bóg zapłać.

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w trakcie Mszy świetych.

6. W zakrystii są do nabycia świece „ gromnice ”.

7. W sobotę 6 lutego 2021 r. na godz. 9.00 zapraszamy panów, którzy pomagali dekorować Kościół na Święta Narodzenia Pańskiego do pomocy przy usunięciu szopki i choinek.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

1 lutego – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 29 greg.
18.00 + Stanisława Sierhej w 3 r. śm.,

2 lutego– Wtorek  ( ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO)
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 30 greg.
9.00 + Bohdana Mataka – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Pawła Zduńczyka w 4 r. śm., i zm. z rodz. Zduńczyków, Franciszkę i Czesława Słowików i zm. z rodz. Słowików, dziadków Doboszów, Czesławę Grono.

3 lutego  – Środa
7.00 + Annę Gasiorek – intencja od Marii i Zygmunta Gąsior.
18.00 + Annę Glinka – intencja od rodz. Chądzyńskich.

4 lutego  – CZWARTEK  ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Adelę i Jana Wójcików.
18.00 + Annę Glinka – intencja od Hanny Zielińskiej z rodziną i Anny Gańko.

5 lutego – PIĄTEK ( I-szy PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Tadeusza Gnicha w 8 r. śm.,
18.00 + Henrykę Świadek w 32 r. śm., Jana Świadek.

6 lutego – SOBOTA ( I-sza SOBOTA MIESIĄCA)
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny .
18.00 + Tadeusza Płochockiego w 5 r. śm.,

7 lutego : V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.

1. + Andrzeja Stępnia w 10 r. śm.

2. + Zdzisława Cyrana z rodzicami, Andrzeja i Mariannę Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich.

3. + Pawła-Zygmunta Piwek w 3 r. śm..,

4. + Marcina Chmielewskiego – intencja od Zofii Smoleń z rodziną.

5. + Mariannę Rysiawa w miesiąc po pogrzebie.

6. + Aleksandra w 11 r. śm., Julię, Jana i Elżbietę Bielickich.

7. + Annę Rawską w miesiąc po pogrzebie.

8. + Jerzego Prusa w 1 r. śm., Marię Prus.

9. + Zofię-Janinę Gromadowską w 10 r. śm.,

10. + Łukasza Wojtyńskiego w 2 r. śm., Czesławę i Janusza Paczkowskich z rodzicami i rodziną i zm. z rodz. Wojtyńskich.

11. + Władysława Prusa w 35 r. śm., i zm. z rodz. Prusów i Jackiewiczów.

12. + Sławomira Perzanowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Józefa Barszczewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Mariannę Gryz – intencja od Koła Różańcowego z Suchowizny.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Genowefę Rogala w 1 r. śm.,

18.00  Dziękczynno – Błagalna w intencji babci Ani i dziadka Grzegorza z prośbą o potrzebne łaski dla nich i Boże Błogosławieństwo.