4 CZERWCA / UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY> kliknij

4 CZERWCA/ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCYOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji: ul. Szkolna, Radzymińska, Rynek i Kościelna. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Zachęcamy do udziału w procesji całą asystę procesyjną, bielanki i ministrantów oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele 9. VI. 2023 r.

2. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy miejscowości: I ołtarz – mieszkańcy Papierni i Ogrodzisk, II ołtarz – strażacy, III i IV ołtarz – mieszkańcy Rządzy.

3. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za dar ołtarza. Z tych ofiar zakupiłem puszkę do udzielania komunii św. oraz dwa obrusy na ołtarz główny. Serdecznie Bóg zapłać.

4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym Kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5 CZERWCA- PONIEDZIAŁEK
7.00  + Henrykę, Jana i Czesława Trąbińskich.
18.00  + Jana Gryza w 11 r. śm.,

6 CZERWCA – WTOREK
7.00 + Za dusze zmarłych wypominanych na Dróżkach Kalwaryjskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Henrykę Zdanowicz.

7 CZERWCA – ŚRODA
7.00 + Lucynę i Jana Białek,
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Marianny i Mieczysława Mielczarek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i dzieci.

8 CZERWCA–  CZWARTEK ( NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA )

7.00 + Henrykę Rogala w 10 r. śm., Irenę Rogala w 5 r. śm., Teofila Rogala w 2 r. śm.,

1. Dziękczynno – Błagalna w 90 r. urodzin Anny Gawor jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej jej dzieci, wnuków i prawnuków.

2. Eugeniusza, Juliannę i Czesława Kruszyńskich, Polikarpa i Ewę Gawor.

3.+ Andrzeja Kielczyka w 3 r. śm.,

4. + Celestyna Rawskiego.

5. + Wojciecha Gajczy – intencja od kolegi Władysława z rodziną.

6. + Sabinę-Elżbietę Dąbrowską w miesiąc po pogrzebie.

7. + Mariannę Bartnicką w 1 r. śm.,,

8. + Agnieszkę i Adama Skrodzkich.

9. + Ewę Parol – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Henrykę i Danutę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 MSZA ŚW. PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 CZERWCA–   PIĄTEK
7.00  Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Teresy i Jana Ołdak jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Antoniego i Helenę Sulejewskich, Jana i Wiktorię Grzywacz.

10 CZERWCA – SOBOTA
7.00 + Wacława i Annę Rymaszewskich z rodzicami.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00  Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Małgorzaty jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej, dzieci i wnuków.

11 CZERWCA– 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00+ Władysławę Wojdyna – imieninowa, Stanisława Wojdynę, Piotra Rek, Przemysława Wojdynę.

1. Dziękczynno – Błagalna w 2 r. ślubu Martyny i Bartosza Wnorowskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. + Julię Bielicką w 17 r. śm., Aleksandrę, Jana i Elżbietę Bielickich.

3. + Władysława i Bronisławę Szczęsnych, Józefę i Wincentego Bereda, Mieczysława Szczęsnego, Władysławę Tabor.

4. + Tomasza Jurka – intencja od mieszkańców wsi Sokóle.

5. + Elżbietę Dąbrowską – intencja od rodz. Bernatów.

6. + Jana Rysiawę w 14 r. śm., i rodziców: Wiktorię i Władysława Rysiawa i zm. z rodz. Rysiawów.

7. + Zygmunta Kosińskiego w 6 miesiąc po śm., Jana Kosińskiego, Stefana Kosińskiego i zm. z rodz. Kosińskich, Annę Gryz, Tadeusza Choszczewskiegoo, Janinę i Stanisława Pietrzyk i zm. z rodz. Pietrzyków i Trąbińskich, Henrykę i Szymona Skuza.

8. + Zygmunta Sarneckiego – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Stanisława Chmielewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Zofii i Dobrosławy jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

18.00+ Józefa Szadkowskiego