4 GRUDNIA / II NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

4 GRUDNIA 35 NIEDZIELA / II NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P., w sobotę wspomnienie N.M.P. Loretańskiej.

2. Dziś na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 gościmy p. Annę Rastawicką z Instytutu Prymasowskiego bliską współpracownicę błogosławionego Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego, która przybliży nam postać błogosławionego Prymasa.

3. Przy wyjściu z Kościoła jest wystawa poświęcona błogosławionemu. Prymasowi zachecamy do zapoznania się z nią.

4. Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje Adwentowe w parafii Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie. 11 – 13 grudnia 2022 r.

11. grudnia. 2022 r. ( niedziela )

7.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

9.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci.

13.30 Msza Św. w kaplicy w Kątach Boruczy z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

12 i 13. grudnia. 2022 r. (poniedziałek i wtorek)

9.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

16.00 Msza Św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

20.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Król – Sercanin

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych: Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

6. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

7. Opłatki można nabywać u p. Organisty po Mszach św. w Kościele oraz u niego w domu.

8. Wraz ze wspólnotą Góra Pana zachęcamy do udziału w lokalnej inicjatywie „Podaruj dziecku serce”. Na choince przy wyjściu z Kościoła są zawieszone serca, które możemy zabrać jednocześnie zobowiązując się do zrobienia prezentu potrzebującemu dziecku z terenu naszej parafii. Prosimy o zakup prezentu dopasowanego do wieku dziecka (nabywamy zabawki lub nowe ubrania nasomiast nie kupujemy używanych rzeczy, artykułów spożywczych i chemicznych ). Prezenty wraz z sercem przynosimy do zakrystii do następnej niedzieli czyli 11 grudnia.

9. W następną niedzielę organizujemy wyjazd na sztukę pt. „Pinokio” do Seminarium. Zapisy u ks. Dominika.

10.  Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

12. W czwartek 8 grudnia zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie modlitewne w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00.

13. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5 GRUDNIA- PONIEDZIAŁEK
7.00  + Władysława Wielgo w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Koła Różańcowego z Ładzynia, któremu patronuje Matka Boża Loretańska z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin, oraz za zmarłe członkinie Koła.

6 GRUDNIA-  WTOREK
7.00  + Roberta, Jana i Annę Drozdowskich.
18.00  + Jadwigę Lewandowską.

7 GRUDNIA-  ŚRODA
7.00  + Andrzeja Kanię w 3 r. śm.,
18.00 + Marię Zagórską w 5 r. śm., Jolantę Sabak.

8 GRUDNIA  – CZWARTEK / UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANGO POCZĘCIA N.M.P.
 7.00 + Danutę Szuba.
12.00- 13.00 GODZINA ŁASKI/ CZUWANIE MODLITEWNE
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 GRUDNIAPIĄTEK
7.00 + Stefanię Piotrzkiewicz w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Stanisława Bielickiego w 24 r. śm., i Mariannę Bielicką zm. z rodz. Bielickich, Danielę Sielaszuk w 11 r. śm., Henryka Sielaszuk i zm. z rodz. Skołożyńskich.

10 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Sylwestra Jerzaka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Bronisławę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

11 GRUDNIA  3 NIEDZIELA ADWENTU/  REKOLEKCJE

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Ewy jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej, dzieci i wnuków.

1. Dziękczynno – Błagalna w 23 r. urodzin Dawida jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

1. + Benedykta w 27 r. śm., Jadwigę i Piotra Łyszkowskich, Stanisława, Józefę i Władysławę Wojdynów, Stanisława Garbacika w 5 r. śm.,

2. + Józefa Ołdaka w 1 r. śm.,

3. + Henrykę i Danutę Wojtyńskich – int. od wszystkich pracowników ZUS.

4. +  Leokadię, Aleksandra i Krystynę Gadomskich, Jadwigę Lewandowską.

5. + Stanisława Reka – int. od Czesława.

6. + Jana Świadek w 2 r. śm.,

7. + Danutę Szuba – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Mariannę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Lidię Zduńczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Za zmarłe członkinie Koło Różańcowego pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Rządzy.

11. + Stanisława Główkę – intencja od sołectwa Porąb.

12. + Leszka Ludwiniaka w 3 r. śm., Jana, Annę i Wacławę Kamińskich i zm. z rodz. Ludwiniaków, Eugeniusza Sasin.

13. + Za zmarłe członkinie Koło Różańcowego pw. siostry Faustyny w Rządzy i za dusze w czyśćcu cierpiące.

14. + Mariannę i Kazimierza Jackiewiczów z rodziną.

15. + Mariannę Pietrzyk w 2 r. śm., Józefę, Genowefę i Franciszka Pietrzyków.

13.30 Msza Święta w Kątach Borucza

18.00 + Józefa Kosińskiego w 12 r. śm., Wiesława Jankowskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.