4 Lipca / XIV NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

4 Lipca  2021r/ XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej dziewicy, w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera.

2.W lipcu rozpocznie się remont dachu plebanii. Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Ochrony Zabytków oraz Urzędu Marszałkowskiego, ale w znacznie okrojonych kwotach od tych, które nam obiecano. Dach jest w bardzo złym stanie i w każdej chwili grozi zawaleniem. Dlatego ta inwestycja jest konieczna. Nie mamy wystarczających środków własnych, aby sfinansować całość inwestycji. W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc. Można dokonywać wpłat na ten cel na konto parafialne z dopiskiem „ Remont Dachu” lub składać indywidualne ofiary na ręce duszpasterzy.

3. W III niedzielę lipca tj. 18. lipca taca będzie przeznaczona na sfinansowanie tej inwestycji, będzie to tzw. taca inwestycyjna. Takie tace będą ogłaszane w kolejnych miesiącach. Bardzo liczę na waszą ofiarność, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować tę konieczną inwestycję. W zakres inwestycji wchodzi również odbudowa mieszkalnego poddasza na plebanii. W kruchcie Kościoła oraz na stronie internetowej są umieszczane zdjęcia, które przedstawiają obecny stan poddasza.

4. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się prace remontowe. Ze względu na prace i  związane z tym niebezpieczeństwo, prosimy aby osoby spoza ekipy budowlanej nie wchodziły na teren remontu.

5. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i w soboty od godz. 8.00 do 9.00

6. W trakcie trwania parafialnej pielgrzymki w Medjugorie zostanie odprawiona Msza Święta w intencjach osób, które nie uczestniczą w pielgrzymce. Inicjatywa wynika z powodu wielu próśb o modlitwę w różnych potrzebach. Takie intencje można zapisywać na karteczkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Na karteczkach żółtych zapisujemy intencje dziękczynno – błagalne, natomiast na niebieskich intencje za zmarłych. Aby uniknąć pomyłek nazwiska proszę wpisywać literami drukowanymi. Zapisane intencje proszę składać w zakrystii.

7. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5 LIPCA-  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 5 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Natalii Siatkowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

6 LIPCA-  WTOREK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 6 greg.
18.00 + Iwonę Duranc w 1 r. śm.

7 LIPCA-  ŚRODA
7.00 + Barbarę Perzanowską – 7 greg.
18.00 W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.

8 LIPCA –  CZWARTEK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 8 greg.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 LIPCA –  PIĄTEK
7.00+ Barbarę Perzanowską – 9 greg.
18.00 + Ireneusza Rupalę w rocz. śm.,  i jego rodziców, Janusza Rupalę. Andrzeja Ołdaka.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

10 LIPCA – SOBOTA
7.00+ Barbarę Perzanowską – 10 greg.
17.00 ŚLUB: Magdalena Suchodolska i Rafał Mancewicz.
18.00 + Mariusza Kaima.

11 LIPCA – NIEDZIELA/ XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Barbarę Perzanowską – 11 greg.

1. + Janinę Kowalską.

2. + Teresę Pytkowską – intencja od córki Barbary z dziecmi.

3. + Adolfa Karczmarczyka w 16 r. śm Pawła Karczmarczyka., Agnieszkę Kowalską.

4. + Mariannę Pietrzyk – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Czesława Czapskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Mirosława Brzezińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Janinę Patoka w miesiąc po pogrzebie.

8. + Witolda i Kazimierza Zaroń.

9. + Mirosławę Płoszaj w 3 r. śm., i zm. z rodz. Płoszajów.

18.00 + Zofie Kowalską w 2 r. śm., Władysława Kowalskiego – imieninowa.