5 Grudnia / DRUGA NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

5 Grudnia 2021r/ DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę Uroczystość niepokalanego Poczęcia N.M.P., w piątek wspomnienie N.M.P. Loretańskiej.

2. Dziś przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

3. W zakrystii są do nabycia świece “Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze sprzedarzy przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

4. Msze św. Roratnie w naszym Kościele są odprawiane w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Opłatki można nabywać u p.  Organisty codziennie po Mszach św. w Kościele. Można również zgłaszać się po opłatki do Niego do domu.

6. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania a na Mszy św. o godz. 11.00 będą poświęcone medalki, oraz modlitewniki dla dzieci komunijnych. Zapraszamy dzieci komunijne oraz rodziców do udziału w tej Mszy św.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i potrwają do wtorku włacznie. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Grzegorz Szubtarski. Tradycyjnie ofiary składane na tacę w ostatni dzień rekolekcji są przeznaczone dla Ojca Rekolekcjonisty.

9. Jeżeli ktoś z parafian ma choinki do wycięcia to prośimy o zgłoszenie się do zakrystii. Potrzebne nam są dwie większe choinki.

10. O pomoc w dekoracji Kościoła na Boże Narodzenie proszę w tym roku mieszkańców Wólki Pieczącej. Pomoc polega na obsadzenie i dekoracji lampkami choinek oraz ustawieniu szopki. Chcemy to zrobić w sobotę 18 grudnia przed ostatnią niedzielę Adwentu.

11. W zakrysii można zgłaszać chorych do posługi sakramentalnej przed świętami. Do chorych pojedziemy w piątek 17 grudnia od godz. 9.00

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła. Zakupiłem już olej opałowy za 8 tyś. zł. Ze względu na bardzo napięty budżet parafii związany z remontem plebanii, bardzo liczę na Wasze wsparcie finansowe na ten cel.
Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

13. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

14. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

15. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

16. Pewna rodzina poszukuje mieszkania lub pokoju do wynajęcia w Stanisławowie. Kontakt do tej rodziny można otrzymać w zakrystii.

6 GRUDNIA –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Roberta Drożdowskiego w 3 r. śm.,
18.00  + Jana Rawskiego w 29 r. śm., Helenę Rawską i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.

7 GRUDNIA  –  WTOREK
7.00  W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.
18.00 + Marię Zagórską w 4 r. śm., Jolantę Sabak.

8  GRUDNIA –  ŚRODA   ( UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.)
7.00 + Stanisława Gochnę w 2 r. śm.,
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 GRUDNIA –  CZWARTEK
7.00  + Andrzeja Kanię w 2 r. śm.,
18.00 + Bronisławę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

10 GRUDNIA –  PIĄTEK
7.00  + Genowefę Piotrowską – int. od rodziny Płochockich.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Koła Różańcowego z Ładzynia, któremu patronuje Matka Boża Loretańska z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

11 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Janinę Komuda w 2 r. śm., Genowefę, Jadwigę, Jana, Janusza, Tadeusza i Zygmunta Komudów, Czesława Szubę, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich.
18.00 + Danielę Sielaszuk w 10 r. sm., Henryka Sielaszuk, Stanisława Bielickiego w 23 r. śm., Mariannę, Elzbietę, Tadeusza, Romana , Jerzego i Marka Bielickich, Renatę Kowalczyk, Annę i Jana Kamińskich, Janinę Szymańską, Małgorzatę Mossak.

12 GRUDNIA– NIEDZIELA/ TRZECIA  NIEDZIELA ADWENTU/ Rekolekcje

7.00  + Stanisława, Władysława i Szczepana Bąkowskich, Leokadię i Władysława Czapskich.

1. + Janinę Kowalską.

2. + Benedykta w 26 r. śm., Jadwigę i Piotra Łyszkowskich, Stanisława, Józefę i Władysławę Wojdynów, Stanisława Garbacika w 4 r. śm.,

3. + Mariannę Komuda – intencja od uczestników pogrzebu.

4. +  Czesławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Czesława Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Piotra Gańklo w 20 r. śm., i Janinę Gańko.

7. + Franciszka Gadomskiego w 8 r. śm.,

8. + Henryka w 26 r. śm., Irenę, Edwarda i Piotra Kowalczyków i zm. z rodz. Kowalczyków i Beredów.

9. + Andrzeja Rozbickiego w miesiąc po pogrzebie.

10. + Jana-Ryszarda Gryza w 10 r. śm.,

11. + Mariannę Pietrzyk w 1 r. śm., Józefę, Franciszka i Genowefę Pietrzyków.

12. + Leszka Ludwiniaka w 2 r. śm., i zm. z rodz. Kamińskich i Ludwiniaków.

13. + Za zmarłe członkinie różańca pw. siostry Faustyny z Rządzy i za dusza w czyśćcu cierpiące.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Annę i Wacława Mrozińskich, Elżbietę Małetko

18.00 + Józefa Kosińskiego w 11 r. śm., Wiesława Jankowskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.