5 MARCA/ II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU> kliknij

5 MARCA/ II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom „Ad gentes”.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

4. Pragniemy poinformować, ze zostały wyremontowane dachy na wikariatce i stodole – koszt inwestycji wyniósł 62.000 tys. zł.

5. W IV niedzielę Wielkiego Postu tj. 19 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 22 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Król – sercanin. Program Rekolekcji jest podany na stronie internetowej parafii oraz w kruchcie Kościoła. W czasie rekolekcji będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Relikwie te były w posiadaniu Ks. Proboszcza, który postanowił ofiarować je parafii do kultu publicznego. W ten sposób w naszej Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będą relikwie dwóch wielkich polskich świętych. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Ofiary na zakup relikwiarium można składać do Ks. Proboszcza.

6. Zgodnie z naszą parafialną tradycją proszę o rozpoczęcie zbiórki na Kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji Kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażują się w przeprowadzenie zbiórki.

7. Przypominamy, zę w każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce na wikariatce są spotkania grupy „AA”. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

8. Ks. Dominik jest na wcześniej planowanym pobycie w szpitalu. Proszę o modlitwę w intencji jego szybkiego powrotu do pełni sił i zdrowia.

9. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

10. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.

11. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

6 MARCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 6 greg.
18.00 + Aurelię Szeremeta w 22 r. śm.,

7 MARCA – WTOREK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 7 greg.
18.00  + Tadeusza Płochockiego w 7 r. śm., oraz rodziców, Henryka i Zofię Płochockich.

8 MARCA – ŚRODA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 8 greg.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 MARCA – CZWARTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 9 greg.
18.00 + Czesławę Urbaniak w 8 r. śm., Zygmunta Urbaniaka.

10 MARCA – PIĄTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 10 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI III
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH III
18.00 + Marcina Witkowskiego w 1 r. śm.,
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim i Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

11 MARCA – SOBOTA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 11 greg.
18.00 + Ignacego Reka  w 18 r. śm., Stefanię Rek i zm. z rodz. Reków i Nalazków.

12 MARCA –  3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 12 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Katarzyny jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 9 r. urodzin Mateusza Terlikowskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

3. + Bożenę Smuga – imieninowa i za dusze w czyśćcu cierpiące i za dziadków Sikorskich i Smugów.

4. + Stefana i Andrzeja Suchenek.

5. + Celestyna Rawskiego – intencja od mieszkańców Prądzewa – Kopaczewa.

6. + Mariana Szczęsnego – intencja od Iwony i Marka Opatnych.

7. + Danutę Potacką w miesiąc po pogrzebie.

8. + Genowefę Radzio w 2 r. śm., Tadeusza i Sławomira Radzio, Lucynę Kamińską, Kalinę Biernat, Grzegorza Noiszewskiego – imieninowa.

9. + Mirosława Jackiewicza – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Sławomira-Jana Komudę – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Henrykę i Danutę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Bogdana Dobosza w 4 r. śm.,

13. + Wandę Bielicką w 1 r. śm., Józefa Bielickiego.

14. + Krystynę-Annę Szuba – imieninowa, Stanisława Szubę.

15. + Barbarę Kożuch – intencja od pracowników szkoły w Ładzyniu.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Henrykę Pytkowską w 20 r. śm., Wacława i Andrzeja Pytkowskich, Jana Skuzińskiego, Jadwigę Sobiepanek i zm. z rodz. Ulejczyk.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Tadeusza Darda w 17 r. śm., Krystynę Darda – imieninowa i zm. z rodz. Dardów i Tacikowskich.