5 WRZEŚNIA / XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

5 września 2021r/ XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, w środę święto Narodzenia N.M.P. na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

4. Przewodniczący Konferencji episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę dzisiejszą Dniem Solidarności z Afgańczykami – w naszej diecezji zbiórka na pomoc dla uchodźców została przełożona na niedzielę 26 września br. Jest ona obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ale dziś w sposób szczególny prosimy o modlitwę w intencji pokoju w Afganistanie.

5. Na Jasnej Górze dziś odbywają się dożynki. Udała się tam również reprezentacyjna grupa z naszej parafii z wieńcem dożynkowym.

6. Wójt Gminy Stanisławów zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 września od godz. 12.00 do 17.00 na placu przy Kościele.

W programie wiele atrakcji dla dzieci:

– plac zabaw, zjeżdżalnie, gry i zabawy, animacje,

– przejażdżka kucykami, alpaki.

– pokaz sprzętu służb mundurowych, miasteczko rowerowe oraz poczęstunek,

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, które rozpocznie cykl przygotowań do Uroczystości Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Uroczystość beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Trwa nowenna przygotowująca do tej uroczystości. W naszym Kościele jest ona odprawiana codziennie do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej.

3. Narodowy Marsz Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 11.30 i wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie. Honorowy patronat nad Narodowym Marszem Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski z JE abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym KEP na czele.
    Tegoroczny Marsz jest także okazją do zamanifestowania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę. W wymiarze społecznym apeluje o ład oparty na prawach rodziny i solidarności z najsłabszymi.

1. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 18.30 do 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

2. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

6 WRZEŚNIA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Sylwestra, Zofię i Antoniego Zielińskich.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Izabeli z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

7 WRZEŚNIA-  WTOREK
7.00 W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.
18.00 + Renatę Kowalczyk i Romana Bielickiego.

8 WRZEŚNIA-  ŚRODA ( ŚWIĘTO NARODZENIE N. M. P.)
7.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaimów, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.
18.00 W intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 WRZEŚNIA –  CZWARTEK
7.00 + Antoniego i Władysławę Pietrucha.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Katarzyny i Mariusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich oraz ich synów.

10 WRZEŚNIA –  PIĄTEK
7.00 + Czesławę Prus – intencja od pracowników gm. Dobre.
17.00 ŚLUB: Dorota Michalak i Marcin Woźniak
18.00 + Stanisławę i Władysława Dobosz.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

11 WRZEŚNIA – SOBOTA
7.00 + Kazimierza i Gabrielę Zbiedziów, Annę i Dariusza Zbiedziów.
17.30 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Alicji i Wiesława Cudnych z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
18.00 + Pawła i Adolfa Karczmarczyków, Agnieszkę Kowalską w kolejną rocz. śm.

12 WRZEŚNIA – NIEDZIELA  /XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00+ Antoniego i Haline Michalskich, Stefana i Dominikę Prus.

1. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. urodzin Bartosza i 50 r. urodzin Józefa z prośbą o Boże prowadzenie, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. + Adriana Stolarczyka w 13 r. śm.,

3. + Mirosława Czapskiego.

4. + Mariannę Komuda – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Lucynę Słowik – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Czesławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Mieczysława Bąkowskiego w miesiąc po pogrzebie.

8. + Annę Beredę – int. od Koła Różańcowego p.w. Matki Bożej Loretańskiej z Rządzy.

9. + Dariusza Kowalczyka w 1 r. śm., Zygmunta Kowalczyka i zm. z rodz. Kowalczyków.

10. + Janinę Kowalską.

+ Stefana i Rozalię Kur.

18.00 + Tadeusza Zdanowicza w 20 r. śm., Stanisława Kosińskiego w 8 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów i Zawistowskich