6 czerwca / X NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

6 CZERWCA 2021r/ X NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała w czasie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wianków, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość Kapłanów i Akt ponowienia oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 przypominamy również, że trwa nowenna przygotowująca nas do Aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do piątku włącznie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 o 17.30 Nabożeństwo czerwcowe.

3. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4. W przyszłą niedzielę 13 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski a po nim na Nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. w intencji Dziękczynno – Błagalnej za Koła Różańcowe z naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodziny.

5, Dziękujemy mieszkańcom Koloni Stanisławów oraz strażakom z Rządzy za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W niedzielę spowiadamy w trakcie Mszy świętych.

7. W piątek z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Można również uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia „ O Jezu najsłodszy „ pod zwykłymi warunkami”.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

7 CZERWCA-  PONIEDZIAŁEK
7.00 W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.
17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu  jako zadośćuczynienie za grzechy, za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu. Dziękczynienie za Serce Jezusa, które otwarte włócznią żołnierza nigdy nie zamknęło się na człowieka.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 13 r. ślubu Marianny i Mieczysława Mielczarek z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i dzieci.

8 CZERWCA-  WTOREK
7.00 + Halinę Gnich – intencja od rodziny Koseskich z Tarnowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 W Intencji Rodzin z kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 CZERWCA-  ŚRODA
7.00 + Halinę Rawską w miesiąc po pogrzebie.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00+ Andrzeja Kielczyka w 1 r. śm., – intencja od Rodziców Barbary i Bolesława.
10 CZERWCA-  CZWARTEK
7.00 + Czesławę Prus w miesiąc po pogrzebie.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Józefa Szadkowskiego w 24 r. śm., i Bartosza Szadkowskiego.

11 CZERWCA-  PIĄTEK / UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
7.00+ Andrzeja Ołdaka – intencja od rodz. Świętochowskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławów o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członkiń Koła.
Po Mszy Świętej możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00.
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

12 CZERWCA- SOBOTA / WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
7.00 + Teresę Pytkowską – intencja od córki Danuty z dziećmi.
16.00 ŚLUB:  Alicja Kulesza i Piotr Mianowski.
17.00 ŚLUB: Martyna Stryjek i Bartosz Wronowski.
18.00 + Annę i Antoniego Jurek i zm. z rodz. Kowalczyków.

13 CZERWCA – NIEDZIELA/ XI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Antoniego Biesiadę – imieninowa, Kazimierza, Leokadię i Stanisława Biesiadów, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.

1. Dziękczynno – Błagalna w 88 r. urodzin Anny oraz w 66 r. urodzin Teresy i w 80 r. urodzin Eugeniusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla nich i rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w int. mieszkańców Kol. Stanisławów, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich rodzin.

3. + Henrykę Zdanowicz i zm. z rodz. Wielgów i Zdanowiczów.

4. + Janinę Kowalską.

5. + Julię w 15 r. śm., Aleksandra, Jana i Elżbietę Bielickich.

6. + Mirosława Brzezińskiego – intencja od mieszkańców wsi Porąb.

7. + Grzegorza Noiszewskiego, Genowefę Radzio, Barbarę Polkowską, Lucynę Kamińską i zm. z rodz. Radzio.

8. + Krzysztofa Pietrzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Dariusza Kowalczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Sylwię Kacprzyk – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Jana Rysiawę w 12 r. śm., i zm. z rodz. Rysiawów.

12. + Janinę Królak, Mariannę Bieńkowską, Stanisława i Władysławę Gut.

13. + Antoniego i Helenę Sulejewskich – imieninowa.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Stefanię i Piotra Parol z rodziną, Stefanię i Jana Słowików.

17.00 RÓŻANIEC FATIMSKI

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.