13 Marca / II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU > kliknij

13 Marca 2022r/  II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P..

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom „ Ad gentes”.

3. Nabożeństwa drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

4. Zachęcamy do modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 koncert w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Koncert będzie wyrazem naszej Solidarności z ogarnietą wojną Ukrainą. W koncercie wystąpią: Alicja Węgorzewska – światowej sławy mezzosopran, Maciej Miecznikowski – śpiewak operowy i piosenkarz, Bogdan Kierejsza – skrzypek i aranżer i Robert Grudzień – mistrz organów. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

7. Pragniemy poinformować, że organizowana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego RTV i AGD. Przychody ze zbiórki elektrośmieci będą przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy szczególnie tych pracujących na Wschodzie. Termin zbiórki 9 kwietnia ( sobota ) godz. 10.30. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu. Elektrośmieci będzie można przywozić już w piątek 8 kwietnia do soboty 9 kwietnia do godz. 10.00. Zużyty sprzęt należy składować na łące za drogą wjazdową na plebanię ( nie na parkingu przed Kościołem ).

8. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w sobotę od 8.00 – 9.00.

9. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 spowiedź 15 minut przed Mszą św.

10. W IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 27 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 30 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Mateusz Antoniak – orionista. Program Rekolekcji jest podany w kruchcie Kościoła i na stronie internetowej parafii.

11. W zakrystii są do nabycia książki z rozważaniami „ 24 godziny Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa” książka może być pomocna podczas modlitwy w Wielkim Poście.

12. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

13.  W najbliższy poniedziałek, tj. 14 marca o godz. 17.00 w budynku OSP w Pustelniku odbędzie się profilaktyczno – informacyjne spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz jednostkami OSP z terenu Gminy Stanisławów. Głównym tematem będzie profilaktyka bezpieczeństwa i zachowania się podczas prób wyłudzeń  „ na wnuczka”, „ na policjanta” itp. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, będzie można wiele się dowiedzieć jak ustrzec się przed takimi oszustami. Strażacy i policjanci.

14 Marca –  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Teresę Pytkowską – 8 greg.
18.00  + Ignacego Reka w 17 r. śm., Stefanię Rek i zm. z rodz. Reków i Nalazków.

15 MARCA  –  WTOREK
7.00 + Teresę Pytkowską – 9 greg.
18.00  + Franciszkę Foryś i Feliksa Forysia.

16 MARCA –  ŚRODA
7.00 + Teresę Pytkowską – 10 greg.
18.00  + Małgorzatę Sasin w 20 r. śm.,

17 MARCA – CZWARTEK
7.00 + Teresę Pytkowską – 11 greg.
18.00  + Zm. z rodz. Roratów i Chelińskich.

18 MARCA  –  PIĄTEK
7.00 + Teresę Pytkowską – 12 greg.
16.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI III
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH III
18.00 + Józefa Szadkowskiego – imieninowa i Bartosza Szadkowskiego.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

19 MARCA  – SOBOTA ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP)
7.00 + Teresę Pytkowską – 13 greg.
18.00 +Marię Konecką w 17 r. śm., oraz jej rodziców.

20 MARCA–  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00  + Teresę Pytkowską – 14 greg.

1  + Józefa Rawskiego – imieninowa, Jadwigę Rawską, Stanisława Zmokłego i Stanisława Nagrabę.

2. + Jadwigę Sasin w 2 r. śm.,

3. + Jana i Józefę Wieczorek i zm. z rodz. Wieczorków, Józefa i Bronisławę Glinka.

4. + Stefanię Baranowską – intencja od Anny Gańko.

5. + Jacka Gadomskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Czesławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Renatę Kowalczyk i Romana Bielickiego w 1 r. śm.,

9. + Józefa Barszczewskiego w 12 r. śm., i zm. z rodz. Barszczewskich.

10. + Tadeusza Czerwińskiego w miesiąc po pogrzebie.

11. + Alinę Czerwińską w miesiąc po pogrzebie.

12. + Józefa i Jadwigę Milewskich, Romana i Bogdana Milewskich.

13. + Józefa Szubę i córkę Małgorzatę.

14. + Piotra Bala w 7 r. śm., Mariannę Bala, Tadeusza i Mariannę Czerwińskich, Mariana Buta.

15. + Genowefę i Zdzisława Rogala, Jana, Stanisławę i Stanisława Rogalów.

16. + Józefa Szubę z racji imienin, Józefę i Feliksa Gołębiewskich, Józefa i Władysławę Szuba, Grzegorza Skoczeń.

17. + Tadeusza Bąkowskiego w 3 r. śm.,

18. + Józefa – imieninowa i Jadwigę Domańskich, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

19. + Zygmunta Michalaka w 14 r. śm., i zm. z rodz. Michalaków i Paczkowskich.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Henrykę w 19 r. śm., Wacława i Andrzeja Pytkowskich, Jadwigę Sobiepanek, Jana Skuzińskiego.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Wiesława Jankowskiego w 10 r. śm., Józefa Kosińskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.