6 SIERPNIA / XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA/ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO  kliknij

6 SIERPNIA/ XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA/ ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Dominika jest to dzień imienin Ks. Dominika, pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie, w środę wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 różaniec Fatimski a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych.

3. Dożynki gminno – parafialne odbędą się w niedziele 27  sierpnia. Rozpoczną się Msza św. dziękczynną za plony o godz. 11.00 w naszym Kościele. Szczegółowy program dożynek będzie podany w późniejszym terminie. Jak co roku będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

4. W niedziele 20 sierpnia pożegnamy Ks. Dominika po trzech latach Jego posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Uroczyste pożegnanie będzie na Mszy św. o godz. 11.00.

5. Z radością pragnę poinformować, że dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi naszej Gminy a więc Panią Wójt Kingą Sosińską i Radą Gminy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Gmina Stanisławów uzyskała dofinansowanie w wysokości 490.000 zł. na remont zabytkowego budynku plebanii. Prace będą obejmowały między innymi osuszenie fundamentów oraz renowację elewacji.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

7 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 8 greg.
18.00 + O łaskę nieba dla śp: Zuzanny i Franciszka Wielgo oraz za śp: Elżbietę i Franza Romstorfer.

8 SIERPNIA– WTOREK
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 9 greg.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 SIERPNIA – ŚRODA
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 10 greg.
18.00  + Jana Komudę w 46 r. śm., Genowefę Janinę, Jadwigę, Janusza Tadeusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich, Roberta Wociala.

10 SIERPNIA – CZWARTEK
7.00  + Eugeniusza Kruszyńskiego – 11 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Romana jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o  Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

11 SIERPNIA–   PIĄTEK
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 12 greg.
18.00 + Lecha i Jana Araszkiewiczów.

12 SIERPNIA – SOBOTA
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 13 greg.
17.00 ŚLUB: Alicja Zaparty i Daniel Jach.
18.00 + Kamila Główkę.

13 SIERPNIA– 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 14 greg.

2. + Bogusława Zielińskiego oraz Janinę Brzezińską w rocz. śm.,

3. + Jacka Kruszewskiego – intencja od Mazowieckiej Izby Rolniczej powiat Sokołów Podlaski.

4. + Mariusza Suchockiego w 1 r. śm.,

5. + Jana Beredę – intencja od sióstr ze wspólnoty św. Krzyża w Warszawie.

6. + Stefana Piotrowskiego w 20 r. śm., i zm. z rodz. Piotrowskich, Helenę i Piotra Witek, Aleksandrę i Władysława Świątek.

7. + Janinę, Wacława i Stanisława Onisków.

8. + Czesławę i Zygmunta Sarneckich.

9. + Aleksandrę Więch w 17 r. śm., Franciszka Więcha z synami, Genowefę i Aleksandra Beredów i zm. z rodz. Beredów i Skuzów.

10. + Barbarę Rek – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Zofię Rozbicką – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Mirosława Rosochackiego – intencja od uczestników pogrzebu.

+ Władysławę, Stanisława i Jana Lewandowskich, Juliannę i Józefa Gołębiewskich.

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.