7 Listopada / 32 NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

7 Listopada 2021r/ 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazylika Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, w piątek wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Męczenników Polski, Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna.

2. W czwartek Święto Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 a następnie przemarsz do pomnika na rynku i złożenie kwiatów oraz apel poległych. Prosimy o wywieszenie w tym dniu biało-czerwonych flag.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont dachu plebanii. O godz. 14.00 Msza św. Dziękczynna za plony oraz w intencji Ojczyzny w Wólce Czarnińskiej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. KONCERTY NA MAZOWSZU

Na zaproszenie Pani Wójt Kingi Anny Sosińskiej i Koła Gospodyń Wiejskich „Nad rzeką” w Rządzy, oraz wsparciu Pani Marszałek Janiny Ewy Orzełowskiej Warszawska Opera Kameralna zaprasza na koncert z cyklu KONCERTY NA MAZOWSZU.

Koncert odbędzie się za tydzień 14 listopada po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Kościele pw. św Jana Chrzciciela w Stanisławowie.

W koncercie wystąpią Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski oraz mistrz organów Robert Grudzień. W programie pieśni o miłości, pieśni kościelne i wspaniałe wykonania organowe. Zapraszamy całe rodziny, po koncercie spotkanie z artystami, autografy, wspólne zdjęcia.
Do zobaczenia, Alicja Węgorzewska – Dyrektor Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej.

6. W związku z koncertem w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych będzie 21 listopada po Mszy św. O godz. 11.00

7. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Nowe wypominki są czytane od I Niedzieli Adwentu do końca listopada przyszłego roku.

8. Jutro po Mszy św. Wieczornej będzie na cmentarzu modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Prosimy o wzięcie ze sobą znicza do zapalenia w czasie modlitwy. Serdecznie zapraszamy.

9 W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

10. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

12. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

8 LISTOPADA –  PONIEDZIAŁEK
7.00  + Jana Kulmę – 8 greg.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 LISTOPADA  –  WTOREK( ROCZNICA POSWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ )
7.00  + Jana Kulmę – 9 greg.
18.00 + Adama Trawickiego w 2 r. śm.,

10 LISTOPADA –  ŚRODA
7.00 + Jana Kulmę – 10 greg.
18.00  + Stanisława Sasina w 9 r. śm., Jadwigę  Sasin i zm. z rodz. Sasinów.

11 LISTOPADA –  CZWARTEK  ( ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI )
7.00 + Jana Kulmę – 11 greg.
11.00 W INTENCJI OJCZYZNY
18.00 + Jadwigę Ołdak w 2 r. śm., Andrzeja Ołdaka.

12 LISTOPADA –  PIĄTEK
7.00  + Jana Kulmę – 12 greg.
18.00 + Stefanię Rek w 19 r. śm., Ignacego Reka i zm. z rodz. Nalazków i Reków.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

13 LISTOPADA – SOBOTA
7.00 + Jana Kulmę – 13 greg.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 LISTOPADA– NIEDZIELA  / 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00  + Jana Kulmę – 14 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Małgorzaty Szczęsnej jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Natalii Musiał z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

3. + Tadeusza Wojtonia w 2 r. śm.,

4. + Janinę Kowalską.

5. + Bogusława Zielińskiego w 2 r. śm.,

6. + Mariannę Kowalską w 20 r. śm., i zm. z rodz. Kowalskich i Cyranów.

7. + Henryka Matera – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Annę Gryz – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Stanisława Gajcy – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Genowefę Piotrowską w miesiąc po pogrzebie.

11. + Stefana Kosińskiego w 3 r. śm., Annę Gryz oraz zm. z rodziny.

12. + Iwonę Biesiadę – intencja od emerytowanych pracowników Urzędu Gminy.

13. + Stanisławę Wojdyno w 1 r. śm., Joannę Wojdyno, Henrykę i Romana Wojdyno.

14. + Za zmarłe członkinie Koła Różańcowego pw. Matki Bożej Loretańskiej z Rządzy i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

15. + Za zmarłe członkinie Koła Różańcowego z ul. Krótkiej ze Stanisławowa.

16. + Czesława Kowalczyka w 1 r. śm., Stefanię i Stanisława Kowalczyków.

17. + Tadeusza Dylczyńskiego w 1 r. śm.,

18. + Romana Gańko w 27 r. śm., i zm. z rodz. Gańko.

19. Mirosława Wielgo.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Edmunda i Teresę Pytkowskich, siostrę Kazimierę, Antoniego i Stefanię Pytkowskich, Józefa i Stanisława Gąsiorek, Natalię Ulejczyk.

14.00 MSZA ŚW. W WÓLCE CZARNIŃSKIEJ
Dziękczynno – Błagalna za zbiory i o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców i całej ojczyzny.

18.00 + Mirosława Szczęsnego w rocz. śm., Wacława, Jana i Wiktorię Szczęsnych i dziadków Beredów z rodziną.