8 Grudnia –DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 8 Grudnia –DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

8 Grudnia –  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu przypada:
    – we wtorek wspomnienie N.M.P. Loretańskiej
    – w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach oraz z korzystania z możliwości spowiedzi. We wtorek ofiary złożone na tacę będą wyrazem naszego podziękowania dla Ks. Roberta za trud prowadzenia rekolekcji.

3. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na wschodzie.

4. W okresie Adwentu codziennie w naszym Kościele są odprawiane roraty o godz. 7.00, dla dzieci w środę, czwartek i sobotę.

5. Dnia 16. 12. 2019 r. ( poniedziałek ) od godziny 14.00 do 17.00 w Przychodni Centrum w Stanisławowie odbędzie się bezpłatne badanie słuchu. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się osobiście w przychodni lub telefonicznie pod numerem (25) 757-50-22

6. W zakrystii są do nabycia świece „ Caritas ” na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin – obiady w szkole, wyjazdy wakacyjne.

7. Wójt Gminy Stanisławów p. Kinga Anna Sosińska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólną Wigilię Gminną, która odbędzie się w dniu 22 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stanisławowie.

8. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kół  Różańcowych z naszej parafii – członków, zelatorki i ich rodzin.
    Po Mszy św. Różaniec Fatimski.

9. W przyszła niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

10. W środę nie będzie spotkania kręgu biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 grudnia.

11.  Ministranci będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny w ostatnią niedzielę adwentu, tj. 22 grudnia.

12. W sobotę organizujemy wyjazd na sztukę teatralną do naszego seminarium. Zbiórka pod kościołem o godzinie 16.30. Powrót około godziny 22.00. W przypadku dzieci i młodzieży jadących bez opiekuna prosimy o dostarczenie zgody rodziców na wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca.

8 GRUDNIA  – II NIEDZIELA ADWENTU- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Józefa Kosińskiego w 8 r. śm., Wiesława Jankowskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.

1. O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Zofii.
2. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Marcina Stępnia z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.
3. + Edwarda i Wiesława Miętus, Stanisławę i Stanisława Bereda.
4. + Benedykta w 24 r. śm., Jadwigę i Piotra Łyszkowskich. Stanisława, Józefę i Władysławę Wojdynów.
5. + Wiesława Gajczy – imieninowa, Zofię-Danutę Gajczy.
6. + Zmarłe siostry Koła Różańcowego z Rządzy oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7. + Jana Zdanowicza w 17 r. śm., Zofię i Andrzeja Zdanowiczów i zm. z rodz. Zdanowiczów, Czesława Czerwińskiego w 1 r. śm., Aleksandrę Czerwińską w 9 r. śm., Stanisława i Bernarda Czerwińskich i zm. z rodz. Czerwińskich.
8. + Benedykta Książka.
9. + Piotra Gańko w 18 r. śm., Janinę Gańko i zm. z rodz. Jadwigę i Józefa Domańskich.
10. +  Monikę Gnich – intencja od uczestników pogrzebu.
11. + Leokadię Cudną – imieninowa.
12. + Zdzisława Kaima w 3 r. śm., Jana i Mariannę Kaim.
13. + Jana Cybulę w 4 r. śm., Tomasza Cybulę w 32 r. śm., Janinę i Witolda Rosołek.
14. + Michalinę Czerwińską w 20 r. śm., Kazimierza i Stanisława Czerwińskich, Honoratę Roszkowską.
15. + Jana-Ryszarda Gryza w 8 r. śm.,
16. + Wiesława Bereda – imieninowa i jego rodziców.
17. + Bartosza Szadkowskiego.
18. + Jana w 4 r. śm., Zofie, Stanisławę i Wacława Beredów i zm. z rodz. Jackiewiczów i Szczęsnych.
19. + Zygmunta Kulmę – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00   ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Stanisława Witka w 11 r. śm., z rodzicami, Bolesława, Anielę i Annę Dudkowskich.

18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 GRUDNIA – PONIEDZIAŁEK/REKOLEKCJE

9.00 + Aleksandra Gadomskiego,
16.00 + Władysławę i Stanisława Gut, Janinę Królak.
18.00 + Jana Rawskiego w 27 r. śm., Helenę Rawską, Zofię i Ryszarda Kopacz i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.
20.00 + Ludwika Gołębiowskiego w miesiąc po pogrzebie.

10 GRUDNIA– WTOREK/REKOLEKCJE

9.00 + Władysławę, Stanisława i Szczepana Bąkowskich i zm. z rodz. Czapskich.
16.00 + Bronisławę i Wincentego Michalak.
18.00 W intencji Misji, Misjonarzy i w modlitewnych intencjach misyjnych Ojca Świętego.
20.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Koła Różańcowego z Ładzynia, któremu patronuje Matka Boża Loretańska z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków koła i ich rodzin, oraz za śp. Czesławę Cudna i Albinę Świderską.

11 GRUDNIA – ŚRODA
7.00 + Stanisława-Zygmunta Gąsiora w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Bronisławę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

12 GRUDNIA –  CZWARTEK
7.00 + Jana Rawskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Eugenię Płochocką w miesiąc po pogrzebie.

13 GRUDNIA–   PIĄTEK
7.00 + Ryszarda Lesińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kół Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.
18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

14 GRUDNIA- SOBOTA
7.00 + Jana Stempla – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Władysława Rawskiego w 37 r. śm., Genowefę Rawską i zm. z rodz. Rawskich i Prusów.