8 listopada -32 NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

8 listopada-32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:
    – poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    – we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża,
    – w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz Święto Niepodległości,   Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w środę o godz. 9.00.
    – w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
    – w piątek wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. W Święto Niepodległości prosimy o wywieszenie przy domach biało – czerwonych flag.

3. Dziś obchodzimy dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

4. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

5. W najbliższy piątek 13 listopada o godz. 18.00 Msza św. w intencji Dziękczynno – Błagalnej za Koła Różańcowe z naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodziny, a po Mszy św. Różaniec Fatimski.

6. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie od 7 listopada w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. Na ten czas zawieszamy spotkania wszystkich grup formacyjnych. Bardzo prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów w tym szczególnie dotyczących noszenia maseczki, dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk.

7. Zaistniała sytuacja związana z ograniczeniami ilości wiernych w Kościele ma przełożenie na finanse parafii, dlatego tym bardziej dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na tacę, za każdy gest życzliwości i dobroci. Przypominamy również o możliwości wsparcia naszej parafii poprzez wpłaty na konto parafialne, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Przyjmujemy na wypominki roczne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nowe wypominki są czytane od I Niedzieli Adwentu w tym roku przypada ona 29 listopada.

2. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

3. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

8 listopada – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA / INTENCJE MSZALNE

7.00 + Stanisławę Buta w 8 r. śm., Henryka Buta z rodzicami.

1. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Justyny i Piotra z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i ich synka Kubusia.

2. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Marioli i Damiana Ludwiniak z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna z racji urodzin Adama z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

4. + Mariannę i Romana Wiercioch i zm. z rodz. Wierciochów i Rybaków.

5. + Edmunda Pytkowskiego – 9 greg.

6. + Ludwika Gołębiewskiego w 1 r. śm., Krzysztofa i Mirosława Gołębiewskich.

7. + Przemysława Wojdynę – imieninowa, Stanisława Wojdynę, Janinę i Bolesława Wieczorek.

8. + Annę Białek w 1 r. śm., Józefa Białka w 7 r. śm., Hipolita i Weronikę Białek, Janusza Wasiak, Ks. Antoniego Biedrzyckiego.

9. + Józefa Szubę – int. od rodz. Wilmańskich z Lipna.

10. + Małgorzatę Rawską w 37 r. śm.,

11. + Za zm. z rodz. Wyrzykowskich, Szuwarskich, Skibczaków i Przybylskich.

12. + Czesława Więch w 11 r. śm., jego rodziców i braci i zm. z rodz. Więch.

13. + Bohdana Mataka – intencja od rodz. Smoleni.

14. + Adama Trawickiego w 1 r. śm.,

15. + Macieja-Stanisława Gnicha – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Stanisława Kacprzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

11. 00 W INTENCJI PARAFIAN

12.30 Msza Święta z udziałem RODZICÓW dzieci Komunijnych.

18.00 W intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9  listopada – PONIEDZIAŁEK  ( ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 10 greg.
18.00+ Bolesława Czuprynowskiego w 14 r. śm., Wand e Czuprynowską z rodziną, Zofię i Antoniego Kanię.

10 listopada – Wtorek
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 11 greg.
18.00 + Henrykę Piotrowską w 6 r. śm., Mariana, Stanisława, Danutę i Mariana Piotrowskich. Czesława, Franciszkę, Stefanię, Wacława, Józefa, Czesława i Zbigniewa Słowik. Stanisława i Czesława Dobosz.

11 listopada  – Środa ( ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI)
7.00  + Henryka Płochockiego w 23 r. śm., Tadeusza Płochockiego i zm. z rodz. Płochockich i Trąbińskich.
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 12 greg.
9.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY
18.00 + Mariannę i Henryka Piątkowskich z rodzicami.

12  listopada  – CZWARTEK
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 13 greg.
18.00 + Jadwigę Ołdak w 1 r. śm.,

13 listopada  – PIĄTEK
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 14 greg.
18.00  Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii –członków, zelatorki oraz ich rodzin.
18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

14 listopada  – SOBOTA
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 15 greg.
18.00 + Sebastiana Szulicha, Jana i Mariannę Szulichów.