8 Marca- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU>> kliknij

8 MARCA- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne „ Ad gentes ”- na pomoc polskim misjonarzom.

2 .Zwracam się z serdeczna prośbą o rozpoczęcie w poszczególnych miejscowościach tradycyjnej  zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz dekoracji Kościoła na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Jutro w parafii odbędzie się Wieczór Chwały i Uzdrowienia. Rozpocznie się Mszą św. o godz.18.00, którą będzie koncelebrował Ks. Piotr Jasek, ze zgromadzenia Orionistów, a po Mszy św. uwielbienie i modlitwy o uzdrowienie, które poprowadzi Michał Świderski lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22 – 25 marca, które poprowadzi
Ks. dr. Maciej Miętek

22 marca 2020r ( niedziela)

7.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

9.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci.

13.30 Msza Św. w kaplicy w Kątach Boruczy z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

23 – 25 marca 2020r ( poniedziałek, wtorek i środa)

9.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci klas I – V włącznie.

12.30 Msza Św. z nauką dla klas VI, VII i VIII

18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

20.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych.

Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.

5. Osoby, które będą chciały uczestniczyć w uroczystości beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie 7 czerwca w Warszawie. Proszone są o zgłaszanie się do zakrystii w celu zapisania na karty wstępu.

6. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii – Gorzkie Żale w niedzielę o godz.. 17.30, w piątek – Drogi Krzyżowe o 16.00 dla dzieci a o 17.30 dla dorosłych.

7. W piątek 13 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kółek Różańcowych z naszej parafii – członków, zelatorki i ich rodzin, a po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski.

8. W niedzielę 22 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Honorowy Patronat nad Marszem objęła Konferencja Episkopatu Polski. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński w piśmie skierowanym do organizatorów Marszu przekazał swoje błogosławieństwo i zapewnił o życzliwości dla tej inicjatywy.

Marsz zacznie się o godz. 11.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej.

W trakcie Marszu, jak co roku, odbędzie się zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki w Zielonce w ramach akcji „ Pielucha dla malucha ”. Będzie można przynieść z sobą i zostawić organizatorom pieluszki i artykuły pielęgnacyjne dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej bardzo ważnej manifestacji przywiązania i poparcia dla niezbywalnego prawa do życia i dla praw rodziny.

9.  Zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w obchodach tegorocznego Dnia Młodzieży. Odbędą się one w naszej katedrze w sobotę 4 kwietnia pod hasłem: „Młodzieńcze, tobie mówię: Wstań”. Koszt wyjazdu – 20 zł. Plakat ze szczegółowym planem zawisł w kruchcie. Zapisy u ks. Mateusza.

8 MARCA- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mariannę Dyła – 7 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich i ich rodzin.

2. Dziękczynno – Błagalna w intencji wszystkich kobiet z Lubomina z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin – intencja od Koła Gospodyń Wiejskich z Lubomina.

3. Dziękczynno – Błagalna w 6 r. urodzin Mateusza z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

4. + Mariannę Stępień w 2 r. śm., Henryka i Andrzeja Stępień, Henrykę i Andrzeja Kogowskich z rodzicami.

5. + Zdzisława Gawrona.

6. + Genowefę Rogala w miesiąc po pogrzebie.

7. + Stefanię i Aleksandra Gołębiewskich w 18 r. śm.,

8. + Jerzego Prusa w miesiąc po pogrzebie.

9. + Helenę Gryz i Kazimierza Janiszewskiego.

10. + Wacława Zapartego w 2 r. śm.,

11. + Józefę i Romana Zielińskich, Kazimierza Szczęsnego, Wincentego Michtę.

12. + Benedykta Książka – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Antoniego Biesiadę w 2 miesiąc po śm.,

14. + Leszka Gochnę i zm. z rodz. Gochnów, Helenę i Kazimierza Gajo i zm. z rodz. Gajo.

15. + Romana Ostrowskiego w 8 r. śm., z rodzicami.

16. + Wawrzyńca-Romana Nagraba i zm. z rodz. Nagraba, Frelaków, Komudów, Kowalczyków i Kalinowskich.

17. + Helenę, Bronisława, Mariannę i Józefa Malesów, Józefę i Jana Rosów, Czesława Piekuta, Janinę Gromadowską, Zofię Cyrańska.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Janinę i Romana Skuzińskich w 7 r. śm., Henryka i Bogdana Skuzińskich.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 MARCA  – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mariannę Dyła – 8 greg.
18.00 Msza św. Dziękczynno – Błagalna z modlitwą o uzdrowienie.

10 MARCA – WTOREK
7.00 + Mariannę Dyła – 9 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 2 r. urodzin Adasia Kowalczyk z prośbą o zdrowie,  Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.
/+ Piotrusia Kowalczyk w 2 r. śm.,

11 MARCA – ŚRODA
7.00 + Mariannę Dyła – 10 greg.
18.00+ Helenę Witek w 9 r. Sm., Piotra Witek, Stanisława Sienkiewicz i zm. z rodziny.

12 MARCA – CZWARTE
7.00 + Mariannę Dyła – 11 greg.
18.00 + Lucjana Pietrzyka w 1 r. śm.,

13 MARCA– PIĄTE
7.00 + Mariannę Dyła – 12 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

14 MARCA – SOBOTA
7.00 + Mariannę Dyła – 13 greg.
18.00 + Ignacego Reka w 15 r. Sm., Stefanię Rek i zm. z rodz. Reków i Nalazków.