8 PAŹDZIERNIKA / XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 PAŹDZIERNIKA / XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

2. Dziś przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tych ofiar są fundowane stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z małych miast i wiosek.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe wg zasad z poprzednich lat.

5. Dzisiaj, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie z Siostrą Aliną z Instytutu Sióstr Szensztackich ze Świdra. Siostra opowie o Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian – w sposób szczególny tych, którzy przyjmują wizerunek Matki Bożej w swoich domach. Spotkanie odbędzie się w   GOK-u ok. 19.00.

1. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne połączone z referendum. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Jest to nasz moralny i patriotyczny obowiązek. W demokratycznym państwie wybory to wyjątkowa okazja, kiedy możemy mieć realny wpływ na przyszłość naszej Ojczyzny.

2. Informujemy, że zapisy na miejsca do handlu przy cmentarzu w okresie Wszystkich Świętych są dokonywane przez p. Organistę Mirosława. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do niego.

3. W każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. W trzecie piątki była to adoracja prowadzona pieśnią i słowem bezpośrednio po Mszy św.; tu nastąpi pewna zmiana, mianowicie na początku będzie to adoracja w ciszy, a od godz. 20.00 do 21.00 adoracja prowadzona pieśnią i słowem. Tak będzie już na stałe w każdy trzeci piątek miesiąca.

4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

9 PAŹDZIERNIKA- PONIEDZIAŁEK

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Elżbiety i Krzysztofa z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i dzieci.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Henryka Zdanowicza.

10 PAŹDZIERNIKA– WTOREK
7.00 + Wincentego Dobosiewicza w 36 r. śm., Anielę Dobosiewicz w 10 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 42 r. ślubu Adama i Gabrieli z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich ich dzieci i wnuków.

11 PAŹDZIERNIKA – ŚRODA
7.00 + Anielę Użyczyn w 21 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Janinę Kruszewską w 6 r. śm., Czesława i Zbigniewa Kruszewskich i zm. z rodz. Klatkowskich i Kruszewskich, Wojciecha Słowika z rodzicami.

12 PAŹDZIERNIKA- CZWARTEK
7.00 + Kamilę Michalak w miesiąc po pogrzebie.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Jana Araszkiewicza w 26 r. śm., Agnieszkę, Lecha i Sławomira Araszkiewiczów.

13 PAŹDZIERNIKA–   PIĄTEK
7.00
  1. Dziękczynno – Błagalna z racji imienin Jadwigi i Teresy z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.
  2. + Tadeusza Garbacz w 32 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

14 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA
7.00 + Jadwigę Jackiewicz w 23 r. śm., Józefa Jackiewicza w 34 r. śm., Mieczysława Jackiewicza Antoniego i Adama Gromadowskich.
16.45 Dziękczynno – Błagalna w intencji grupy AA  „Ocaleni ” z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich rodzin.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Helenę Sulejewską w 9 r. śm., Antoniego Sulejewskiego.

15 PAŹDZIERNIKA – 28  NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Jadwigę Rawską – imieninowa, Józefa Rawskiego, Stanisława Nagrabę i Stanisława Zmokłego, Czesławę i Mariana Zmokłych.

1. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Agnieszki jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niej i całej jej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 17 r. urodzin Gabrieli jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

3. + Janinę, Jana i Mieczysława Waszkiewiczów, Genowefę, Wacława i Tadeusza Rosa.

4. + Pawła, Jana i Michała Andrasików, Genowefę, Józefa i Bożenę Piotrowskich, Janinę Andrasik.

5. + Bogusława Zielińskiego w rocz. śm., Genowefę Zielińską, Władysława Brzezińskiego.

6. + Teresę Jackiewicz – imieninowa i zm. z rodz. Jackiewiczów i Kowalczyków.

7. + Celestyna Gajewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Sławomira Tabora – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Helenę Kaczmarską – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Stanisława Główkę w 1 r. śm., Mariannę, Władysława i Jana Główka.

11. + Kamilę Michalak z rodziną.

12. + Czesława Szubę – intencja od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrowie.

13. + Kazimierza Szczęsnego.

14. + Zofie i Edwarda Wiącek.

15. + Jadwigę Ołdak – imieninowa, Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

+ Aleksandra, Władysławę, Henryka i Eugeniusza Sasin.

17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 + Janinę Słowik w 31 r. śm., Wacława i Wojciecha Słowik, Leokadię Gnich, Jerzego Araszkiewicza.