8 Sierpnia / XIX NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

8 Sierpnia  2021r/ XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: jutro święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, we wtorek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej – Głównej Patronki Diecezji. Na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd Błogosławieństwa ziół i kwiatów.

3. Również w przyszłą niedziele ofiary zbierane na tace zostaną przeznaczone na remont i odbudowę części mieszkalnej poddasza naszej zabytkowej plebanii. Przypominamy że w planach ujęta jest też duża sala która posłuży na spotkania dla wspólnot parafialnych. Za każdą ofiarę i gest życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszamy na odpust w Loretto dnia 5 września br. Wyjazd sprzed Kościoła o godz. 8.15 powrót o 16.00. Zapisy w zakrystii lub pod nr Tel: 502 616 484

5. W dniu 13 sierpnia (w piątek) o godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji kół różańcowych z naszej parafii,a po Mszy św. na Różaniec Fatimski.

6. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00

7. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

9 SIERPNIA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Stanisławę Cichocką – 8 greg.
18.00 + Zofię, Franciszka i Tadeusza Wójcik, Andrzeja Ołdaka.

10 SIERPNIA-  WTOREK  ( ŚWIETO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA )
7.00 + Stanisławę Cichocką – 9 greg.
18.00 + Jana Komudę w 44 r. śm., Genowefę, Jadwigę, Janinę, Tadeusza, Janusza i Zygmunta Komudów, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Artura i Stanisława Jakubowskich.

11 SIERPNIA-  ŚRODA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 10 greg.
18.00 + Lecha i Jana Araszkiewiczów

12 SIERPNIA –  CZWARTEK
7.00+ Stanisławę Cichocką – 11 greg.
18.00 + Karola Dąbrowskiego w 9 r. śm.,

13  SIRPNIA –  PIĄTEK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 12 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.
18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

14 SIERPNIA – SOBOTA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 13 greg.
17.00 ŚLUB: Natalia Wąsiewicz i Arkadiusz Abelski.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Angeliki i Radosława Musiał oraz w 4 r. ślubu Katarzyny i Dariusza i w 48 r. ślubu Teresy i Eugeniusza Kruszyńskich z podziękowaniem za łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

15  SIERPNIA – NIEDZIELA  /UROCZYSTOŚĆ Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

7.00 + Stanisławę Cichocką – 14 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Marty i Dariusza Malesów jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

2. + Genowefę Bereda w 14 r. śm., Aleksandra Beredę z rodzicami, Aleksandrę Więch, Franciszka Więcha z synami.

3. + Jerzego Kowalczyka i Wojciecha Kaczmarskiego.

4. + Bogusława Zielińskiego, Janinę Brzezińską w rocz. śm.,

5. + Czesławę Prus – intencja od Anieli Taras.

6. + Małgorzatę Suchocką – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Jadwigę Milewską – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Halinę Gorczyca – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Iwonę Biesiada – intencja od rodz. z Olsztyna.

10. + Jerzego Gnicha w miesiąc po pogrzebie.

11. + Jadwigę i Władysława Ołdak, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

12. + Jadwigę, Kazimierza i Bogdana Pasków, Andrzeja Łazarskiego, Eugeniusza Siarnakiego.

13. + Franciszka Sasima, Juliannę Sasim i zm. z rodz. Sasimów i Reków.

14. + Katarzynę Dróżdż w 4 r. śm.,

15. + Stanisławę i Krzysztofa Rumak, Zofię i Władysława Szostak i zm. z rodz. Szostaków i Rumaków.

16. + Franciszkę i Czesława Słowików i zm. z rodz. Słowików i Doboszów.

17. + Krystynę, Jana i Roberta Noceń i zm. z rodz. Noceniów i Cudnych.

18. + Mariannę Pietrzyk – imieninowa, Józefę, Franciszka i Genowefę Pietrzyków.

19. + Mariannę i Kazimierza Książków i ich dzieci: Jolantę, Lucynę, Elżbietę, Irenę i Benedykta Książków i zm. z rodz. Książków i Kupców.

20. + Mariannę Radzio – imieninowa, Stanisława w 22 r. śm., syna Stanisława i córkę Henrykę Grzejszczyk.

21. + Łukasza Wojtyńskiego, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Władysława, Halinę, Stanisława, Maksymiliana, Ryszarda i Jana Wojtyńskich.

+ Marka, Stanisława i Mariannę Mrozińskich, Wiktorię i Franciszka Skwarskich z rodziną.

18.00 + Mariana Szubę w 13 r. śm., Czesława Szubę, Genowefę, Jadwigę, Janinę, Tadeusza, Zygmunta, Jana i Janusza Komudów, Bożenę i Artura Jakubowskich.