9 KWIETNIA/ NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO> kliknij

9  KWIETNIA/ NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Od jutra do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwać będzie Oktawa Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL. Przyszła niedziela Miłosierdzia Bożego rozpocznie tydzień miłosierdzia. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji. W przyszłą niedzielę za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w Kościele będzie można uzyskać odpust zupełny.

2. Za przygotowanie Dekoracji Ciemnicy dziękuje bardzo przedstawicielom Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej, ks. Dominikowi, wspólnocie Góra Pana, Państwu Łapińskim oraz wszystkim którzy się włączyli w przygotowania bardzo dziękuje za  dekorację Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w uświetnieniu Liturgii Triduum Paschalnego – ministrantom,  bielankom, zespołowi muzycznemu, chórowi, strażakom za wartę przy Grobie Pańskim oraz wszystkim adorującym Pana Jezusa w Ciemnicy przez 24 godziny. Dziękuje również za udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, służbie liturgicznej, bielankom, strażakom, orkiestrze i wszystkim wiernym.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski w dniu 13 kwietnia br. ( czwartek ) na godz. 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.00 za Koła Różańcowe z naszej parafii.

4. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5. Drodzy Parafianie i Goście. Pan Jezus powiedział „ Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby umarł żyć będzie” Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. W imieniu nas Kapłanów życzymy Wam: drodzy Parafianie i Goście Obfitości Bożych łask Błogosławieństwa Bożego i pokoju serca.

10 KWIETNIA– PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

7.00 + Krystynę Borucką w 1 r. śm., Wacława Boruckiego i zm. z rodz. Boruckich i Perzanowskich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Teresy i Zbigniewa Michalskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o  Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. + Andrzeja Gajewskiego z rodziną.

3. + Marcina Witkowskiego.

4. + Wandę Bielicką – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Mirosława Rosochackiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Stanisława Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. Ewę Parol – intencja od Koła Różańcowego p. w. Matki Bożej Fatimskiej z Rządzy

8. Krystynę Szuba w 8 r. śm.,

11.00 + Danutę i Adama Szuba i zm. z rodz. Jankowskich i Szubów.

+ Jerzego Kamińskiego, Rozalię, Henryka i Zenona Kamińskich.

18.00 + Włodzimierza Kosińskiego.

11 KWIETNIA – WTOREK

7.00 + Adama Zalewskiego w 1 r. śm. – intencja od żony.
18.00 + Barbarę Perzanowską w 3 r. śm.,

12 KWIETNIA – ŚRODA

7.00 + Bożenę Smuga.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Ewy i Przemysława Zdanowiczów jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o  Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich córki Zuzi.

13 KWIETNIA –  CZWARTEK

7.00 + Danutę i Henrykę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 KWIETNIA –   PIĄTEK

7.00 + Halinę i Eugeniusza Gnich i zm. z rodz. Gnichów i Zdanowiczów, Henryka Koseskiego.
18.00 + Janinę, Jadwige, Genowefę, Jana, Janusza, Tadeusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich.

15 KWIETNIA – SOBOTA

7.00 + Bogusława Reka w 8 r. śm.,
18.00 + Mirosława Rosochackiego w 1 r. śm.,

16 KWIETNIA –   NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7.00 + Stanisława Wojdynę w 11 r. śm., Władysławę Wojdyna.

1. O zdrowie dla Szymona i Tomasza – intencja od członków chóru Lira.

2. + Ewę i Stefana Kubujów.

3. + Kazimierę, Marka, Władysława, Władysławę, Wacława, Stanisławę, Jana i Tadeusza Beredów, Krystynę Gochna, Elżbietę i Kazimierza Michalik.

4. + Marcina Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Czesława Czapskiego w 2 r. śm., Irenę i Aleksandra Czapskich.

6. + Zm. z rodz. Wyrzykowskich, Szuwarskich, Skibczaków i Przybylskich.

7. + Tadeusza Piotrowskiego w 9 r. śm.,

8. + Lucynę w 2 r. śm., Tadeusza i Mariana Szczęsnych z rodziną.

9. + Stanisława Przedlackiego w 5 r. śm.,

10. + Bogusława Zielińskiego.

11. + Stanisława Kowalczyka w 40 r. śm., – intencja od wnuków.

12. + Stefanię Piotrzkiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Sylwestra Jerzaka – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Antoninę Michta w 20 r. śm., Wincentego Michtę w 42 r. śm.,

15. + Feliksa i Rozalię Kowalczyk.

16. + Feliksa Lipińskiego.

17. + Łukasza Cudnego

18. + Stanisława Makosa w 42 r. śm.,

19. + Przemysława Żach – imieninowa – intencja od chrzestnego, Genowefę, Zdzisława, Jana, Stanisławę i Stanisława Rogala z rodziną, Annę i Bolesława Ludwiniak, Mariannę, Bolesława i Jana Bernat, Józefę i Feliksa Gołębiewskich z rodziną.

20. + Erykę Dobosiewicz oraz skrzypaczkę z Meksyku – intencja od członków chóru Lira.

21. + Romana Kruszewskiego w 1 r. śm.,m

11.00 ZA PARAFIAN

+ Antoniego i Józefę Bielickich.

18.00 + Stanisława Słowika w 4 r. śm.,