NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Od jutra do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwać będzie Oktawa Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL. Przyszła niedziela Miłosierdzia Bożego rozpocznie tydzień miłosierdzia. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji. W przyszłą niedzielę za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w Kościele będzie można uzyskać odpust zupełny.

2. Za przygotowanie dekoracji Ciemnicy dziękuję bardzo przedstawicielom Kręgów M. B. Pielgrzymującej. Ks. Mateuszowi dziękuję za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy mu w tym pomagali. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w uświetnieniu Liturgii Triduum Paschalnego – ministrantom, bielankom, zespołowi muzycznemu. Dziękuje również wszystkim adorującym Pana Jezusa w Ciemnicy przez 24 godziny, oraz strażakom za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję za udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, służbie liturgicznej, bielankom, strażakom, orkiestrze i wszystkim wiernym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca, w I-wszy piątek spowiedź od godz. 17.30 ( przypominamy, że istotą pierwszego piątku jest przyjęcie Komunii Św. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ). W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz różaniec. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz procesja wokół Kościoła z racji I-wszej Niedzieli miesiąca.

4. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5. Drodzy Parafianie i Goście. Pan Jezus powiedział „ Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby umarł żyć będzie” Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. W imieniu nas Kapłanów życzymy Wam: drodzy Parafianie i Goście Obfitości Bożych łask Błogosławieństwa Bożego i pokoju serca.

2 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Danutę Szuba – 1 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna za Jakuba Pietraszko z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

3 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 + Danutę Szuba – 2 greg.
18.00 + Teresę Pytkowską w 3 r. śm.,

4 KWIETNIA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Danutę Szuba – 3 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 12 r. urodzin Wojciecha jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

5 KWIETNIA – PIĄTEK ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Danutę Szuba – 4 greg.
18.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

6 KWIETNIA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Karoliny Bereda z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.
18.00 + Danutę Szuba – 5 greg.

7 KWIETNIA – NIEDZIELA: 2 NIEDZIELA WIELKANOCY/ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7.00 + Danutę Szuba – 6 greg.

1. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Damiana Słowika oraz jego rodziny jako wyraz podziękowania za renowację ogrodzenia przydrożnego Krzyża w Małym Stanisławowie – intencja od mieszkańców Małego Stanisławowa.

2. Dziękczynno – Błagalna w 80 r. urodzin Anny i w 30 r. urodzin Pawła jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

3. Dziękczynno-Błagalna o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla Marioli Ludwiniak w 30 r. urodzin prosząc Maryję o zdrowie, Miłość i wszelkie łaski dla niej i jej męża Damiana.

4. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Mateusza Sobańskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

5. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Dawida z podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego.

6. Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Anny-Katarzyny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

7. + Przemysława Żach – imieninowa – intencja od chrzestnego. Genowefę i Zdzisława Rogala i zm. z rodz. Rogala i Gołębiewskich.

8. + Rozalię i Feliksa Kowalczyk.

9. + Celestyna Rawskiego – imieninowa, Genowefę i Władysława Rawskich.

10. + Łukasza Cudnego i za dusze w czyśćcu cierpiące.

11. + Annę Bartnicką – intencja od mieszkańców wsi Porąb.

12. + Halinę Palutkiewicz – intencja od Stanisława Zdanowicza z rodziną.

13. + Halinę Pietroń – intencja od wnuka Pawła z narzeczoną.

14. + Jana Prus w 2 r. śm.,

15. + Mirosława Brzezińskiego w 3 r. śm., i zm. z rodz. Brzezińskich i Płoszaj.

16. + Jerzego-Piotra Kopacz w miesiąc po pogrzebie.

17. + Halinę Jerzak w miesiąc po pogrzebie.

18. + Stanisława, Stefana i Ewę Kubuj, Mariannę, Władysława, Jana i Stanisława Główka.

19. + Tadeusza Szostaka w miesiąc po pogrzebie.

20. + Janinę Czapską w 4 r. śm.,

21. + Władysława Gańko w 22 r. śm., Annę Gańko, Stanisława Gańko i zm. z rodz. Szczęsnych.

22. + Ewę i Władysława Parol z rodzicami.

11.00 ZA PARAFIAN

18.00 + Stanisława Wojdynę w 12 r. śm., Władysławę Wojdyna.