28 LUTEGO II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU>> kliknij

28 LUTEGO 2021r/  II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek Święto Św. Kazimierza Królewicza – jest to dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka.
W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca.
W I-szy piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo- sobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Kościoła Ad gentes.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Kościele – Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00 i 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. Zwracamy się z serdeczną prośbą o rozpoczęcie zbiórki ofiar na kawiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Wszystkim którzy się w to zaangażują z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 14 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 17 marca.

6. Informacja dla rodziców dzieci komunijnych: termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej (niedziela) 16 maja 2021, nie ulega zmianie. Na ten moment decyzja jest taka, że dzieci będą podzielone na trzy grupy (w chwili obecnej, dzieci nie są przyporządkowane do grup- będzie stosowna informacja na ten temat). Będą trzy Msze Święte Komunijne I grupa godz. 10.30; II grupa godz. 12.00; III grupa godz. 13.30.

7. W dniach 15 – 22 lipca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt pielgrzymki to 590 zł i 200 euro. Karty zgłoszeniowe możemy pobrać w zakrystii. W sprawach szczegółowych informacji oraz zapisów prosimy zgłaszać się do ks. Dominika.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania

6.   W naszej parafii można włączyć się w rozważania Męki Pana Jezusa. W zakrystii można nabyć również  książkę pt.”24 godziny Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa” – Luisy Piccarrety, która może być pomocna podczas rozważań.
Chodzi o poświęcenie jednej godziny w tygodniu, na osobistą modlitwę trwania przy Panu Jezusie Cierpiącym.

Więcej informacji i zapisy>>>kliknij

1 Marca – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mariannę Gryz w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Barbarę Ryszawa w miesiąc po pogrzebie.

2 Marca– Wtorek
7.00 + Aurelię Szeremeta w 20 r. śm.,
18.00 + Helenę Gryz i Kazimierza Janiszewskiego.

3 Marca  – Środa
7.00 + Antoniego Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Kazimierza Popławskiego – imieninowa.

4 Marca – Czwartek  ( ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA )  I-szy CZWARTEK MIESIĄCA
7.00 + Kazimierza Milewskiego – imieninowa.
18.00 + Cecylię Ołdak w 6 r. śm.,

5 Marca – PIĄTEK (I-szy piątek miesiąca)
7.00 + Annę Gąsiorek – intencja od Jerzego i Heleny Gąsior.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI III
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH III
18.00 + Stanisława Beredę w 10 r. śm., Jana i Małgorzatę Skuzów.

6 Marca  – SOBOTA (I -sza sobota miesiąca)
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE I RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Kajetana z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

7 MARCA – NIEDZIELA: –  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Krystynę Kowalczyk w 1 r. śm., Ludwika Sienkowskiego w 15 r. śm., Zofię Sienkowską i zm. z rodz. Kowalczyków.

1. Dziękczynno – Błagalna w 7 r. urodzin Mateusza Terlikowskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

2. + Józefa Barszczewskiego, Adama, Kazimierza i Józefę Barszczewskich.

3. + Kazimierza Milewskiego – intencja od mieszkańców Prądzewa – Kopaczewa.

4. + Mieczysława Piotrowskiego w 33 r. śm.,

5. + Annę Rawską – intencja od członkiń Koła Różańcowego do którego należała.

6. + Henryka Materę – intencja od syna Stefana z rodziną oraz Weronikę Matera.

7. + Stanisława Kacprzyka w 1 r. śm., brata Andrzeja, rodziców: Jana i Genowefę, babcię Stanisławę Żółtek

8. + Michała Majszyka – intencja od Weroniki i Tadeusza.

9. + Helenę, Czesława, Halinę i Waldemara Jurek.

10. + Annę Gryz – intencja od sąsiadów Suchenek.

11. + Bolesława Piotrkowicz – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Helenę Kulma – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Stefanię i Aleksandra Gołębiewskich w 19 r. śm.,

11.00  ZA PARAFIAN

+ Jerzego Kamińskiego w 5 r. śm., i zm. z rodz. Kamińskich.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

18.00  W intencji dziękczynnej ku czci Boga Ojca za to, że swego syna Jezusa Chrystusa oddał jako ofiarę na śmierć okrutną dla ratowania ludzi od piekła.