7 MARCA III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU>> kliknij

7 MARCA 2021r/  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od 10 marca rozpocznie się w naszej parafii nowenna do św. Józefa, która zakończy się 19 marca, za odmówienie której w tym roku można uzyskać odpust zupełny.

W tym czasie w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 będzie odprawiane nabożeństwo do św. Józefa.

Uroczystość św. Józefa obchodzona w Kościele 19 marca rozpocznie Rok Rodziny ustanowiony przez papieża Franciszka. Będzie to czas poświęcony na refleksje nad dokumentem „Amoris Laetitia” oraz na podjecie inicjatyw poprowadzonych przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Zwieńczeniem Roku Rodziny będzie X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie w czerwcu 2022 roku.

Mając świadomość że Rok Rodziny przeżywany jest wraz z Rokiem św. Józefa chcemy połączyć te inicjatywy.

W naszej parafii 8 dnia każdego miesiąca do czerwca 2022 roku będzie odprawiane nabożeństwo do św. Józefa połączone z modlitwą w intencji rodzin.

2. W sobotę 13 marca, w naszej parafii, powstanie kolejny Krąg Matki Bożej Pielgrzymującej. Na stoliku w przedsionku jest lista, na którą mogą wpisać się osoby pragnące dołączyć do  Kręgów Matki Bożej. Pod listą jest podany numer telefonu do osoby, która chętnie odpowie na pytania. Można zapisać się także przez stronę internetową naszej parafii.

W zakrystii można kupić książkę z rozważaniami 24 godzin Męki Pana Jezusa.

3. W sobotę 13 marca na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski, a po Różańcu o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kółek Różańcowych z naszej parafii – członków, zelatorki i ich rodzin.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Kościele – Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00 i 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. Zwracamy się z serdeczną prośbą o tradycyjną zbiórkę ofiar na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Wszystkim którzy się w to zaangażują z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiarę indywidualną z Retkowizny w wysokości 30 złotych.

6. W przyszłą niedzielę 14 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 17 marca. Tradycyjnie ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji są wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty.  Plan rekolekcji umieszczony jest w kruchcie Kościoła oraz na stronie internetowej parafii >>>kliknij

7. W dniach 15 – 22 lipca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt pielgrzymki to 590 zł i 200 euro. Karty zgłoszeniowe możemy pobrać w zakrystii. W sprawach szczegółowych informacji oraz zapisów prosimy zgłaszać się do ks. Dominika.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

6.   W naszej parafii można włączyć się w rozważania Męki Pana Jezusa. W zakrystii można nabyć również  książkę pt.”24 godziny Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa” – Luisy Piccarrety, która może być pomocna podczas rozważań.

Chodzi o poświęcenie jednej godziny w tygodniu, na osobistą modlitwę trwania przy Panu Jezusie Cierpiącym.

Więcej informacji i zapisy>>>kliknij

8 Marca – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mariannę Rysiawa – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9  Marca– Wtorek
7.00 + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od pracowników Sądu Rejonowego w Mińsku Maz.
18.00 + Annę Rawską – intencja od uczestników pogrzebu.

10 Marca  – Środa
7.00 + Janinę Kowalską – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Czesławę Urbaniak w 6 r. śm., Jana Dmoch.

11 Marca – Czwartek
7.00 + Michała Majszyka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Helenę Witek w 10 r. śm., Piotra Witek, Stanisława Sienkiewicz i zm/. Z tych rodzin.

12 Marca – PIĄTEK
7.00 + Czesława Kowalczyka – intencja od uczestników pogrzebu.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI IV
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH IV
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Wojciecha i Jadwigi jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

13  Marca  – SOBOTA
7.00 + Ignacego Reka w 16 r. śm., Stefanię Rek i zm. z rodz. Reków i Nalazków.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 MARCA – NIEDZIELA: –  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ( REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE)

7.00 + Tadeusza Darda w 15 r. śm., Krystynę Darda – imieninowa i zm. z rodz. Dardów i Tacikowskich.

1. O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Kazimierza Kozielca z racji imienin oraz dla całej rodziny.

2. + Mariana Michalaka w 6 r. śm., Teresę Sałańską, Bronisławę i Stanisława Barszczewskich i zm. z rodz. Barszczewskich.

3. + Janinę Kowalską.

4. + Lucjana Pietrzyka w 2 r. śm.,

5. + Bogusława i Józefa Zielińskich.

6. + Zm. z rodz. Barańskich, Kaszewskich, Gąseckich i Klimaszewskich.

7. + Romana Ostrowskiego w 9 r. śm., z rodzicami.

8. + Annę Gryz – intencja od Zofii Smoleń z rodziną.

9. + Stanisławę Gajcy – intencja od siostry Anny z rodziną, Zygmunta Gajcy.

10. + Bohdana Dobosza w 2 r. śm.,

11. + Jadwigę Malesa w 1 r. śm., Zygmunta Malesę i zm. z rodziny Malesa.

12. + Stanisława Beredę – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Mariana Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Leszka Gochnę i zm. z rodz. Gochna.

11.00  ZA PARAFIAN

12.30 + Andrzeja Kielczyka – intencja od uczestników pogrzebu.

+ Henrykę w 18 r. śm., Wacława i Andrzeja Pytkowskich, Jadwigę Sobiepanek.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

18.00  + Kazimierza Biesiadę w 40 r. śm., Antoniego Biesiadę z rodzicami, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.